Plastyczniak

8 maja 2026 roku klasa 1A wybrała się na pełną wrażeń artystycznych wycieczkę do Wrocławia. Podróż pociągiem Intercity szybko minęła, a na miejscu czekało nas zwiedzanie pełne historii i sztuki. W Muzeum Narodowym we Wrocławiu poznawaliśmy malarstwo polskie, śląskie i europejskie oraz śląską rzeźbą kamienną. Uczestniczyliśmy także w lekcji muzealnej pt. Jak czytać malarstwo i rozpoznawać motywy antyczne w sztuce. Pasjonującą lekcję muzealną poprowadziła Pani Izabela Trembałowicz-Chęć, absolwentka naszego Liceum Plastycznego w Opolu J Po regenerującym posiłku w pobliskim, klimatycznym Starym Klasztorze  klasa udała się na zwiedzanie Ostrowa Tumskiego, gdzie bije historyczne serca Wrocławia. Tam zwiedziliśmy m.in. kościół Najświętszej Maryi Panny na Piasku i Archikatedrę św. Jana Chrzciciela. Podczas spaceru z przewodnikiem poznawaliśmy cechy gotyku — ostre łuki, wysokie sklepienia, witraże i strzeliste wieże. Duże wrażenie zrobił na nas także odrestaurowany srebrny ołtarz biskupa Jerina. Choć program był bardzo napięty, nie zabrakło świetnej atmosfery i wspólnych rozmów. To była naprawdę wartościowa i udana wycieczka!
Klasa 1A we Wrocławiu
Kl.1A we Wrocławiu
Klasa 1A we Wrocławiu
Klasa 1A we Wrocławiu
Klasa 1A we Wrocławiu
Klasa 1A we Wrocławiu