Od lat najstarsze klasy w szkole wybierają się w podróż artystyczną do Toskanii. Szukają tam kontaktu z wielką sztuką, pięknych widoków i inspiracji twórczych. Jest to swoiste “Grand Tour” obejmujące miasta takie jak Wenecja, Florencja, Siena. W tym roku dodatkowych wrażeń uczniom klasy 4A i 4C dostarczyła wystawa Marka Rothki w Palazzo Strozzi we Florencji o raz wydarzenie jakim jest Biennale Sztuki w Wenecji.
Foto.: M.Niepołonska-Ilnicka