W środę 29 kwietnia 2026, na pięć dni przed egzaminem dojrzałości, odbyło się uroczyste pożegnanie ze społecznością szkolną maturzystów oraz ich rodziców. Podziękowaniom i życzeniom nie było końca. Nie zabrakło nagród, kwiatów, upominków. Wzruszającymi wspomnieniami dotyczącymi swoich wychowanków podzielili się z zebranymi pani Maria Bitka i pan Marek Przysiecki. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pana Wojciecha Lippy po raz kolejny mogliśmy się spotkać w gościnnych murach Muzeum Diecezjalnego. Nad porządkiem i właściwym tonem uroczystości czuwały uczennice klasy IVa.
W dniu zakończenia odbywa się także artystyczne podsumowanie nauki, czyli wernisaż Wystawy Dyplomowej. W tym roku wystawy Dyplomowe w kilku różnych miejscach:
Ognisku Liceum Plastycznego, Muzeum Diecezjalne w Opolu, Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej Opole.
Nauczyciele prowadzący uczniów do dyplomu:
Projektowanie ubioru :
Joanna Wrześniewska
Beata Pizoń- Jeziorowska
Ceramika:
Maryla Kupczak- Zajadacz
Krzysztof Rzepczyński
Snycerstwo:
Bogusław Skibiński
Krzysztof Rzepczyński
Rysunek i malarstwo:
Joanna Preuhs
Zbigniew Natkaniec
Rzeźba:
Andrzej Lenarczyk
Tekst: Anna Mączyńska
Fotografie: Daniel Szopiński, Magda Beier z kl.IIIA