Przejdź do treści strony

Rysunek i malarstwo

Zajęcia z rysunku i malarstwa w naszej szkole prowadzone są w pięciu pracowniach przez artystów malarzy, których silna osobowość oraz indywidualność artystyczna stymuluje rozwój młodych adeptów sztuki.

Zajęcia odbywają się w małych grupach, co sprzyja rozwojowi indywidualnej artykulacji plastycznej uczniów. Wszyscy poznają różnorodne techniki rysunkowe i malarskie. Okazją do doskonalenia warsztatu stają się plenery (także zagraniczne) organizowane dla klasy V OSSP i III PLP. Nasi uczniowie wyposażeni w umiejętności manualne i warsztatowe bardzo często po maturze wybierają studia w ASP w kraju i za granicą.

Nauczyciele prowadzący: Małgorzata Futkowska, Jolanta Golenia-Mikusz, Maciej Markowicz, Zbigniew Natkaniec, Joanna Preuhs

Pracownia Pani Joanny Preuhs

Program pracowni opracowany jest oparciu o podstawy programowe, oraz stosownie do wieku, o potrzeby indywidualne uczniów.

W pracowni, w plenerze - za pomocą: farb, ołówków, węgla, pędzli, wałków a nawet rąk – studiujemy i interpretujemy. Inspiracji szukamy w martwej naturze, pejzażu, postaci ludzkiej, tekstach literackich, filmie, poezji i w nas samych – czyli w niczym nie skrępowanej wyobrażni! Uczymy się wrażliwego postrzegania otaczającego nas świata. Poszerzamy swój język artystyczny – zgłębiając tajniki warsztatu – by móc coraz pełniej wypowiadać się plastycznie.

Obraz odgradza nas od otchłani, z której się wywodzi. Jest czymś pomiędzy, jest pomiędzy nic a rzeczywistością. On sam ukończony – staje się rzeczywistością. Nową rzeczywistością. Nigdy nie będzie dokończony, bo ewoluują myśli, zdarzenia, nasza wiedza i my sami wraz z naszymi emocjami. Obraz jest najbliższy naturze myśl, jest częścią nas samych...

http://youtu.be/Q8mT82698tg