Przejdź do treści strony

Osiągnięcia

Uczniowie nagrodzeni w konkursach w roku 2017

VI Międzynarodowy Konkurs - Międzykulturowe poszukiwania w sztuce „Terroryzm – NIE!

Organizator: Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi, marzec 2017r

W kategorii fotografia:

  • I NAGRODA: Natalia Hudzik – IV PLP, nauczyciel prowadzący: Daniel Szopiński

Uczniowie nagrodzeni w konkursach w roku 2016

3 Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa im. Piotra Potworowskiego - Figury Ciała 2016

Do wystawy zakwalifikowali się uczniowie:

  • Lena Lubińska - VI OSSP, naucz. Maciej Markowicz
  • Marta Mołdawa - IV PLP, naucz. Małgorzata Futkowska

III Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Społeczeństwo w obiektywie"

  • Julia Podborączyńska - I miejsce

Stypendium Prezesa Rady Ministrów rok szkolny 2016/17

  • Martyna Cisińska II PLP 
  • Agnieszka Martuszka V OSSP

18 Oleski Konkurs Fotograficzny "Kapliczki i Krzyże Ziemi Oleskiej"

  • Jan Kowal IV PLP - Grand Prix

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Anioły - muśnięcie skrzydeł"

  • Karolina Drozdowska - I miejsce w kategorii 14-18 lat

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Pudełko zwane wyobraźnią - ks. Jan Twardowski"

  • Kinga Czwojdrak  II PLP - II miejsce
  • Martyna Cisińska II PLP - wyróżnienie

"Opolskie Orły 2016" - nagrody Prezydenta Miasta Opola, czerwiec 2016 r.

  • Martyna Cisińska I PLP
  • Jan Kowal III PLP

VI Międzynarodowe Biennale Miniatur "W 1050 rocznicę chrztu Polski", organizowane przez Prywatną Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych we Włocławku, kwiecień 2016 r., op. Maria Kupczak-Zajadacz

  • Maria Zmarzły III OSSP - II nagorda w kategorii tkanina

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny III Edycja Pejzaże Miast: Mosty, organizowany przez Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu, kwiecień 2016 r., op. Maria Kupczak-Zajadacz

  • Marianna Krajewska III PLP - wyróżnienie w kategorii "formy przestrzenne"
  • Olivia Deszczyk III PLP - wyróżnienie w kategorii "formy przestrzenne"
  • Natalia Mazur, Jan Kowal III PLP - zakwalifikowani do wystawy

Wystawa VII Ogólnopolskiego Pleneru Ceramicznego, organizowana przez Liceum Plastyczne im. K.Kobro w Zduńskiej Woli, luty 2016, op. M.Kupczak-Zajadacz, op. B.Pizoń-Jeziorowska

  • Alicja Tkaczyk III PLP - nagroda równorzędna

VI Międzynarodowy konkurs plastyczny "Labirynt Wyobraźni - Cyrk", organizowany przez Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, marzec 2016, opiekun Małgorzata Futkowska

  • Dominika Czarnecka III OSSP - zakwalifikowana do wystawy

II Ogólnopolskie Biennale " w Stronę Fantazji i Wyobraźni" dedykowane Zdzisławowi Beksińskiemu, organizowane przez Liceum Plastyczne im. T. Brzozowskiego w Krośnie, marzec 2016, opiekun Małgorzata Futkowska

  • Natalia Prządo III OSSP - wyróżnienie

Międzynarodowy konkurs plastyczny: Międzykulturowe Poszukiwania w Sztuce "Sprawiedliwi wśród Narodów Świata", organizowany przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im T. Makowskiego, Łódź marzec 2016, opiekun Małgorzata Futkowska

  • Nicole Cichoń III PLP - wyróżnienie

Uczniowie nagrodzeni w konkursach w roku 2015

Ogólnopolski konkurs plastyczny "Pudełko zwane wyobraźnią - Julia Hartwig", organizowanym przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach, listopad 2015, opiekun Małgorzata Futkowska

  • Joe Morawski III OSSP - wyróżnienie
  • Hudzik Natalia III PLP - zakwalifikowana do wystawy
  • Patoła Agata III PLP - zakwalifikowana do wystawy

V Ogólnopolskie Biennale Autoportretu w rysunku, organizowanego przez Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu, październik 2015, opiekun Małgorzat Futkowska

  • Nicole Cichoń III PLP - zakwalifikowana do wystawy
  • Natalia Hudzik III PLP - zakwalifikowana do wystawy
  • Mołdawa Marta III PLP - zakwalifikowana do wystawy
  • Agata Patoła III PLP - zakwalifikowana do wystawy
  • Alicja Tkaczyk III PLP - zakwalifikowana do wystawy

IV Miedzynarodowy Konkurs Plastyczny "Pamietajcie o Ogrodach", organizowany przez I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku, listopad 2015, Płock, op. J. Preuhs

  • Martyna Cisińska I PLP - II nagroda w kategorii malarstwo
  • Emilia Dawid I PLP - III nagroda w kategorii malarstwo
  • Michał Zając I PLP - III nagroda w kateogrii rysunek
  • Martyna Pinkowska III PLP - wyróźnienie
  • Anna Kamińska II PLP - zakwalifikowana do wystawy

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW w roku szkolnym 2015/2016, Warszawa 2015

  • Katarzyna Ratuszniak
  • Agnieszka Lichtenberg-Kokoszka

VIII Ogólnopolskie Biennale Plastyczne "KOT", czerwiec-październik 2015, Wrocław, op. M. Kupczak-Zajadacz i B. Pizoń-Jeziorowska

  • Jan Kowal III PLP - II miesjce
  • Marianna Krajewska III PLP - zakwalifikowana do wystawy

23. Legnicka Akademia Filmowa - Warsztaty Filmu Animowanego, 12-22 sierpnia 2015, op. D. Szopiński

  • Joanna Antoniewicz - I miejsce w kategorii "powyżej 18 lat" za animację "Percepcja i Pozory"

Międzynarodowe Biennale Fotografii Szkół Plastycznych "Twórczość Młodych - Strefa tożsamości", Gdynia październik 2015, op. Daniel Szopiński

  • Hanna Pydynowska VI OSSP - zestaw fotografii zakwalifikowany do wystawy

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Muzealne Spotkania z Fotografią", Koszalin 17-21. września 2015, op. Daniel Szopiński, klasa VI OSSP

  • Hanna Pydynowska - wyróżnienie, udział w plenerze
  • Angelika Banach i Marta Sobczyk - udział w plenerze
  • Natalia Bronder, Claudia Gorlitz, Dominika Krupok, Jakub Rybak, Hanna Siewińska, Alicja Szendzielorz, Mirosław Zawadzki - zakwalifikowani do wystawy

XII Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych, Koszalin wrzesień 2015, op. Joanna Preuhs, Małgorzata Futkowska

  • Martyna Pinkowska III PLP - wyróżnienie
  • Marta Mołdawa III PLP - zakwalifikowana do wystawy
  • Agata Patoła III PLP - zakwalifikowana do wystawy
  • Natalia Prządo III OSSP - zakwalifikowana do wystawy

IV Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych Filmów Animowanych - "Halo-echo", organizowany przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 - Biuro Festiwalowe IMPART 2016, Europejską Fundację Edukacji Filmowej i Kino Nowe Horyzonty, maj 2015,

  • Joanna Antoniewicz III PLP - II miejsce w kategorii wiekowej III za film "Z"

Ogólnopolski Konkurs "Gra - rzeźba interaktywna", organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, maj 2015, op. Robert Suchiński

  • Joanna Antoniewicz III PLP - III miejsce

Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski "Dotknij mojego świata - dzieci dzieciom o zwierzakach", organizowany przez Warszawski Ogród Zoologiczny, kwiecień 2015, op. Robert Suchiński

  • Julia Wierny III PLP - wyróżnienie

IX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Portret Rodzinny - mój dom pełen wspomnień i marzeń", organizowany przez Zespół Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie, marzec 2015, op. Małgorzata Futkowska

  • Alicja Tkaczyk II PLP - zakwalifikowana do wystawy

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Dessinez la francophonie - Narysuj frankofonię", organizowany w ramach Festiwalu Frankofonii 12-31 marca 2015 przez Alliance Francaise Stowarzyszenie Wrocław, op. Rozwita Jaron

  • Lena Lubińska IV OSSP - I miejsce
  • Julia Węgrzynowicz III OSSP - II miejsce

XXII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Mieszkam w Beskidach", organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej, marzec 2015, op. Małgorzata Futkowska, Joanna Preuhs

  • Natalia Hudzik II PLP - I nagroda
  • Rachela Fiech II PLP - I nagroda
  • Alicja Tkaczyk II PLP - II i III nagroda
  • Aleksandra Hałdaś II PLP - III nagroda
  • Agata Patoła II PLP - wyróżnienie
  • Martyna Pinkowska II PLP - wyróżnienie
  • Jessica Kołodziej II PLP - wyróżnienie

Międzynarodowy Konkurs plastyczny "Międzykulturowe Poszukiwania w Sztuce - In Memoriam", organizowany przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi, marzec 2015, op. B. Szwajkowska-Krauze

  • Dominika Działa III PLP - II nagroda w kategorii fotografia

Międzynarodowy Konkurs Translatorski Juvenes Translatores, organizowany przez Komisję Europejską, luty 2015, op. Ł. Piotrowski

  • Jakub Rybak V OSSP - wyróżnienie

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Pudełko zwane wyobraźnią - Ewa Lipska", Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach, styczeń 2015, op. B. Szwajkowska-Krauze

  • Dominika Działa III PLP - wyróżnienie

Uczniowie nagrodzeni w konkursach w roku 2014

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Geniusz Kresów. Bruno Schulz - ucieczka od rzeczywistości", organizowany przez Liceum Plastyczne w Zamościu, grudzień 2014

  • Hanna Pydynowska V OSSP - wyróżnienie

XI edycja konkursu fotograficznego Radia DOXA w Opolu "Energia życia", grudzień 2014, op. M. Nowojska i D. Szopiński

  • Pawał Szlotawa IV PLP - I miejsce w kategorii wiekowej powyżej 18 roku życia
  • Jagoda Szerement  V OSSP - wyróżnienie w kategorii wiekowej poniżej 18 roku życia

Warsztaty Artystyczne "Multimedia w sztuce 2014" w Katowicach - organizowane przez Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach, op. M.Nowojska, D.Szopiński, 12-14 listopad 2014

  • Joanna Krause V OSSP
  • Jagoda Szerement V OSSP

XIII Ogólnopolski konkurs fotograficzny im. Jana Bułhaka "Pejzaze wokół mojego miasta", organizowany przez Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi, listopad 2014, op. D. Szopiński

  • Hanna Pydynowska V OSSP - III miejsce

Konkurs na plakat "Zatrudnij mnie" zorgazinowany w ramach VI edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery OTK 2014, organizowany przez Miejską Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Opolu, październik 2014

  • Michał Kruk VI OSSP - wyróżnienie w kategorii "plakat"

Konkurs fotograficzny Fotosynteza 2, organizowany przez Izbę Historii Skierniewic i Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic, październik 2014, op. D. Szopiński

  • Hanna Pydynowska V OSSP - III miejsce

XIX konkurs fotograficzny "Zabytkowa architektura wsi opolskiej, orgaznizowany przez Muzeum Wsi Opolskiej, październik 2014, op. D. Szopiński

  • Jagoda Szerement V OSSP - I miejsce w kategorii "dorośli"

III Międzynarodowe Biennale Miniatur "Początek był w Polsce", organizowane przez Prywatną Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych we Włocławku, wrzesień 2014, op.J.Wrześniewska, B.Pizoń-Jeziorowska

  • Agata Lewandowska IV PLP - wyróżnienie w kategorii "tkanina"
  • Evagelia Tsekouras IV PLP - wyróżnienie w kategorii "tkanina"

Ogólnopolski konkurs AKCJA (FOTO)EDUKACJA organizowana przez Nikon Polska 8 wrzesień 2014

Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa - wygrana w kategorii grupowej

V Międzynarodowy Konkurs Plastyczny KOSMOS organizowany w ramach projektu "Labirynt Wyobraźni", 8 wrzesień 2014

  • Rachela Fiech II PLP - wyróżnienie
  • Jagoda Szerement V OSSP - wyróżnienie

Ogólnopolski  konkurs plastyczny "ŚWIATŁO" org.przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie, 13 czerwiec 2014.

  • Marcelin Brój III OSSP - II miejsce

Ogólnopolski Konkurs Ceramiczny „Wariacje na temat naczynia stołowego”, organizowany przez Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli, 30 maj 2014, op. M.Kupczak-Zajadacz, B.Pizoń-Jeziorowska.

  • Agata Patoła I PLP - I nagroda
  • Nikola Łopańska I PLP - wyróżnienie

Konkurs plastyczny na Puszkę Warhola zorganizowany przez Konsulat Generalny USA w Krakowie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu w ramach partnerskiego programu "Ameryka w mojej bibliotece" (maj 2014)

  • Jagoda Szerement IV OSSP - wyróżnienie

XII Konkurs Matematyczny Szkół Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Szkoły ZSP nr 1 w Opolu, 15 maj 2014 Opole. Podziękowanie za udział:

  • Marcelin Brój III OSSP
  • Lena Lubińska III OSSP
  • Jedrzej Brzozowski III OSSP

Podziękowanie za udział w konkursie "Od pionierów życia do gazu łupokowego" organizowany w ramach XXII obchodów "Dni Ziemi" przez oddział Górnośląski  PIG-PIB w Sosnowcu kwiecień 2014, op. E.Piórkowska.

  • Marcelin Brój  III OSSP

Podziękowanie za udział w konkursie "Od pionierów życia do gazu łupokowego" organizowany w ramach XXII obchodów "Dni Ziemi" przez oddział Górnośląski  PIG-PIB w Sosnowcu. kwiecień 2014, op. A.Michalska

  • Maria Świstuń II OSSP
  • Jan Kowal I PLP
  • Sebastian Portka II OSSP

XVII Konkurs Recytatorski SŁOWO 2014, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, marzec 2014. Podziękowanie za udział.

  • Marysia Świstuń II OSSP

Zawody o puchar Dyrektora ZSO nr 1 w Opolu w short tracku dziewcząt, 15 marzec 2014 Opole.

  • ZPPKP - II miejsce
  • Malwina Gniot IV OSSP - I miejsce w klasyfikacji indywidualnej

XXXVIII Olimpiada Artystyczna. Komitet główny Olimpiady Artystycznej z siedzibą w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie przyznała tytuł finalisty w centralnych eliminacjach przeprowadzonych w Warszawie 7-9 marzec 2014 z sekcji historii sztuki.

  • Joanna Muzyka IV PLP - finalista

Miedzykulturowe poszukiwania w sztuce - "Mój inny" - kategoria fotografia, konkurs organizowany przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Łodzi, marzec 2014 (nauczyciel prowadzący M.Nowojska).

  • Katarzyna Ratuszniak III PLP - III nagroda

Podziękowanie od Prezydenta Miasta Opola za udział w konkursie na logo Opolskich Ogrodów Talentów, marzec 2014

  • Magda Kirijazow V OSSP
  • Kamil Born I PLP
  • Nicole Bryłka I PLP
  • Oliwia Desczuk I PLP
  • Jagoda Golińska I PLP
  • Martyna Pińkowska I PLP

VIII Ogólnopolski Przegląd Rysunku, Malarstwa, Rzeźby w Katowicach, marzec 2014

  • Justyna Wełk V OSSP - zakwalifikowanie do III etapu

wyróżnienie zbiorowe:

  • Justyna Wełk V OSSP
  • Wiktoria Balawender III PLP
  • Piotr Dziuroń III PLP

V Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Labirynt Wyobraźni", organizowany przez Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej, marzec 2014, op: M.Markowicz, B.Polnar

wyróżnienia:

  • Rachela Fiech I PLP
  • Jagoda Szerement IV OSSP

I Ogólnopolskie Biennale „W Stronę Fantazji i Wyobraźni” dedykowane  Zdzisławowi Beksińskiemu, organizowane przez Liceum Plastyczne im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie.

  • Natalia Prządło I OSSP - III nagroda w kategorii malarstwo (nauczyciel prowadzący M.Markowicz)
  • Martyna Byczyńska III PLP - wyróżnienie w kategorii rysunek (nauczyciel prowadzący J.Preuhs)

Miedzynarodowy Konkurs Plastyczny "Pamietajcie o Ogrodach", organizowany przez I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku.

  • Wiktoria Balawender III PLP - wyróżnienie Dyrektora I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku

Konkurs fotograficzno-plastyczny "Nieznane zabytki Opola" organizowany przez Urząd Miasta Opola, styczeń 2014.

  • Natalia Bronder IV OSSP - dyplom uznania
  • Angelika Wotka IV OSSP - dyplom uznania

Dyplom uznania za wybitne osiągniecia i wyniki w nauce oraz uzyskane stypendium za rok szkolny 2012/13, od Marszałka Wojewódźtwa Opolskiego, Opole 2014.

  • Angelika Wotka IV OSSP

Uczniowie nagrodzeni w konkursach w 2013 roku

Warsztaty Artystyczne "Multimedia w sztuce 2013" w Katowicach - op. M.Nowojska, D.Szopiński,
(13-15 listopad,Katowice)

  • Kinga Sądel IV PLP - I nagroda, nagroda publiczności
  • Monika Sznajder III PLP - I nagroda, nagroda publiczności

IV Miejski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej – Łowcy talentów 2013 - op. I.Paul (listopad 2013)

  • Wiktoria Szydłak V OSSP -I nagroda

XVII międzynarodowy konkurs twórczości plastycznej dzieci i młodzieży "Zawsze zielono i zawsze niebiesko" - Toruń 2013,op. M. Futkowska

  • Kinga Sądel  IV PLP - zakwalifikowana do wystawy

Międzynarodowy konkurs plastyczny "Pudełko zwane wyobraźnią - Tuwim", paździenik 2013, - op. J. Wrześniewska

  • Justyna Wrwał III PLP - I nagroda
  • Patrycja Buśko III PLP  - wyróżnienie
  • Marta Włóczyk V OSSP - kwalifikacja do wystawy

Konkurs Fotograficzny "Zabytkowa architektura wsi opolskiej 2013"- op. D.Szopiński

  • Hanna Pydynowska IV OSSP

III Plener Fotograficzny "Wiśnickie Inspiracje", (25-28 wrzesień), op. D.Szopiński

  • Hanna Pydynowska IV OSSP
  • Malwina Gniot IV OSSP

Stypemdium Prezesa Rady Ministrów, 2013/14

  • Justyna Lustig IV PLP

Konkurs Plastyczny Polska w Europejskiej Agencji Kosmicznej - Ziemia widziana z kosmosu, (październik 2013)

  • Jagoda Szerement IV OSSP

IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Oczarowani zamkami", (listopad 2013)

  • Andrzej Lenarczyk IV PLP -  I nagroda
  • Joanna Muzyka IV PLP - II nagroda
  • Alicja Pierianowicz V OSSP - III nagroda

Stypendium  Prezydenta Miasta Opola, 2013

  • Hanna Pydynowska IV OSSP
  • Katarzyna Ratuszniak II PLP
  • Oskar Dąbrowski VI OSSP

Konkurs fotograficzny ‘Kultura źródłem zmian na obszarze wiejskim. Aktywność kulturalna na opolskiej wsi w obiektywie” Opole, wrzesień 2013 - D.Szopiński

  • Hanna Pydynowska IVOSSP – 3 miejsce

Międzynarodowy konkurs dla dzieci i młodzieży  „Muzealne Spotkania z Fotografią”, Koszalin, wrzesień 2013 – D.Szopiński

  • Hanna Pydynowska IVOSSP – wyróżnienie

III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Przyroda w kolorach" organizowany przez MDK w Krakowie (czerwiec)

  • Marcelin Brój II OSSP - III miejsce

Festiwal Artystyczny Opolskie Młode Talenty zorganizowany przez Wydział Oświaty Urzędu Miasta Opola i Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu (maj)

  • Marcelin Brój II OSSP - laureat kategorii plastycznej

Międzynarodowy konkurs plastyczny 2013 Toyota Dream Car Art Contest – „Samochód marzeń” (czerwiec)

  • Aleksandra Szendzielorz III OSSP - laureatka

Ogólnopolskie Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych „Dyplom 2013” org. przez Zespól Szkół Plastycznych w Częstochowie, op. D. Szopiński, M. Kupczak-Zajadacz, T.Dróżdż-Muszyńska, B.Skibiński, M.Futkowska, M.Markowicz (czerwiec 2013)

Wyróżnienie w dziedzinie reklamy wizualnej

  • Lewandowska Dominika absolwentka PLP 2011/2012
  • Stećko Elżbieta kl. IV PLP
  • Kałmuk Angelika kl. IV PLP

Wyróżnienie w dziedzinie technik snycerskich

  • Krajewski Jacek absolwent OSSP 2011/2012

Wyróżnienie w dziedzinie ceramiki artystycznej

  • Łańcow Aleksandra kl. VI OSSP

Uczestnictwo w XXI Oglólnopolskim Planerze Rzeźbiarskim Myślęcinek 2013 (czerwiec)

  • Kamila Jakubów  III PLP
  • Justyna Burkiewicz  III PLP

"Opolski Orzeł 2013"-  nadany przez Prezydenta Miasta Opola (czerwiec)

  • Hanna Pydynowska III OSSP - I miejsce w konkursie fotograficznym KOLOR edycja 2 "Niebieski"
  • Katarzyna Ratuszniak I PLP - III miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Mickeiwiczowski Adamus 2012

Ogólnopolski Przegląd Plastyczny "Dłużew 2013"(czerwiec) -J. Preuhs

  • Oskar Dąbrowski V OSSP - II nagroda (Indeks ASP)

11 Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa uczniów średnich szkół plastycznych w Bielsku-Białej (kwiecień) - opiekun: J. Preuhs

  • Oskar Dąbrowski V OSSP - wyróżnienie w kategorii rysunku

Plakat na 50-lecie Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej organizowany przez Biuro Promocji i Współpracy Międzynarodowej w Opolu (czerwiec) – opiekun: M.Futkowska

  • Vanessa Kopton III PLP – nagroda
  • Magdalena Stępień III PLP – wyróżnienie

XXXVII Olimpiada Artystyczna - eliminacje centralne (kwiecień) - opiekun K.Kubik

  • Patrycja Kostyra IV PLP - finalistka

Konkurs fotograficzny "W przestrzeni wiary" (marzec) - opiekun M.Nowojska, D.Szopiński

  • Hanna Pydynowska III OSSP - I nagroda
  • Dominika Ozimek II PLP  - I nagroda
  • Justyna Wełk IV OSSP - nagroda publiczności

Konkurs fotograficzny "TEATR ŻYCIA" organizowany przez Radio Plus w Opolu (luty) - opiekun D. Szopiński

  • Jagoda Szerement III OSSP - I nagroda
  • Hanna Pydynowska III OSSP - II nagroda
  • Kamila Bąk III OSSP - wyróżnienie
  • Joanna Krause III OSSP - wyróżnienie

XI Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych klas V i VI OSSP, III i IV PLP szkół publicznych i niepublicznych oraz słuchaczy policealnych szkół plastycznych (styczeń) - opiekun J. Preuhs

  • Oskar Dąbrowski V OSSP - wyróżnienie w dziedzinie rysunku

Uczniowie nagrodzeni w konkursach w roku 2012

Wojewódzki Konkurs Plastyczny - Projekt Kartki Świątecznej - zorganizowany przez Wojewódzki Dom Kultury w Opolu (grudzień)

  • Marcelin Brój II OSSP - laureat

XII Ogólnopolski Konkurs Mickiewiczowski Adamus 2012 - Plastyka (grudzień)

  • Katarzyna Ratuszniak IPLP - III miejcse

Stypendium Prezesa Rady Ministrów (listopad)

  • Justyna Wełk IV OSSP
  • Karolina Salomon II PLP

Ogólnopolski konkurs Plastyczny "Pudełko zwane wyobraźnią - Osiecka" (listopad 2012) - opiekun  Z.Natkaniec (V OSSP), M.Futkowska (III PLP)

  • Karolina Lisek V OSSP - wyróżnienie
  • Justyna Lustig III PLP - zakwalifikowana do wystawy
  • Kinga Sądel III PLP - zakwalifikowana do wystawy
  • Magdalena Stępień III PLP - zakwalifikowana do wystawy
  • Patrycja Worobiec III PLP - zakwalifikowana do wystawy

Poplenerowy konkurs plastyczny "Opole kredką rysowane" zorganizowanym przez Młodziezowy Dom Kultury w Opolu. (listopad 2012)

  • Marcelin Brój II OSSP - laureat

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół gimnazjalnych miasta Opola pt. "Stop przemocy - Stop agresji" zorganizowanym w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego "TAK SOBIE ŻYCIA NIE USTAWISZ". (październik 2012)

  • Marcelin Brój II OSSP - I miejsce

Plener malarski w Pławniowicach organizowany przez Fundację Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inmicjatyw Lokalnych. (październik 2012) - opiekun J. Preuhs

  • Oskar Dąbrowski kl. V OSSP - nagroda główna
  • Angelika Warzyc IV PLP - nagroda główna

Międzynarodowy konkurs fotograficzny"Muzealne Spotkania z Fotografią" Koszalin 2012 (wrzesień) - nagroda Pomorskiego Stowarzyszenia Edukacji Regionalnej - opiekun D.Szopiński

  • Daria Thiel III OSSPa - nagroda

Konkurs fotograficzny "Solaris Center" w Opolu

  • Marcelin Brój kl. II OSSP - wyróżnienie

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pt. "Oczarowani Zamkami" orgaznizowany przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. (wrzesień)

  • Zofia Szlęg kl. II OSSP - wyróżnienie

Nadanie tytułu "Opolskiego Orła 2012" przez  Prezydenta Miasta Opola (czerwiec 2012)

  • Marcelin Brój - II OSSP

Nagroda Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. (czerwiec)

  • Marcelin Brój - II OSSP

Podziękowanie od Publicznego Przedszkola nr 30 "Gosławickie Słoneczko" dla uczniów I PLP op. J. Preuhs. (czerwiec)

  • Pauliny Józefkiewicz
  • Patrycji Buśko
  • Karoliny Larysz
  • Wiktorii Balawender
  • Justyny Wyrwał
  • Agaty Lewandowskiej
  • Pauliny Tsekouras

Podziękowanie od Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. A. Mickiewicza w Opolu dla uczniów IV OSSP, pod opieką J. Preuhs (czerwiec)

  • Luiza Augustyn
  • Natalia Brya
  • Marcela Łaskorzewska
  • Kamila Łuszczek
  • Paulina Müller
  • Dagmara Pietrzak
  • Paulina Piórkowska
  • Kinga Waszkiewicz
  • Oskar Dąbrowski
  • Piotr Zioła

XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Literacki "Zwierzaki" Opole (czerwiec 2012)

  • Marcelin Brój - wyróżnienie

Ogólnopolski konkurs "Maskotka PKP Intercity" (czerwiec 2012) - op. J. Wrześniewska i B. Pizoń-Jeziorowska

  • Kinga Paluch - III miejsce
  • Daria Thiel - wyróżnienie
  • Angelika Wotka - wyróżnienie
  • Angelika Banach - wyróżnienie
  • Jakub Rybak - wyróżnienie

IV Ogólnopolski Przegląd i Konkurs Małych Form Filmowych Dzieci i Młodzieży DIGITALIA 2012 organizowany przez Liceum Plastyczne w Supraślu (czerwiec 2012) - op. M. Futkowska

  • Dominika Lewandowska - wyróżnienie
  • Maciej Jaroszyński - wyróżnienie

Wojewódzkie eliminacje konkursu plastycznego pt. 20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas "malują" (czerwiec 2012)

  • Marcelin Brój - II miejsce

XIII Finał konkursu Geologiczno-Środowiskowego organizowanego w ramach XX obchodów "DNI ZIEMI" przez PAŃSTWOWY INSTYTUT GEOLOGICZNY oddział Górnosląski w Sosnowcu (maj 2012) - op. E. Piórkowska

  • Marcelin Brój - III miejsce

II Międzynarodowe Biennale Miniatur - Zygmunt Krasiński - Włocławek 2012 kategoria tkanina (kwiecień 2012r.) - op. J.Wrześniewska

  • Agnieszka Lewandowska - Z wierszy do Elizy - II nagroda
  • Karolina Larysz - O Elizie - wyróżnienie

Konkurs „Maskotka PKP Intercity” – org. przez PKP Intercity SA w Warszawie (marzec 2012r.) – op. J. Wrześniewska

  • Paluch Kinga kl. II OSSP - III nagroda
  • Banach Angelika kl. II OSSP - wyróżnienie
  • Rybak Jakub kl. II OSSP - wyróżnienie
  • Thiel Daria kl. II OSSP - wyróżnienie
  • Wotka Angelika kl. II OSSP - wyróżnienie

Konkurs Obiektywy na Centrum zorganizowany przez Centrum Handlowe Solaris w Opolu (marzec 2012r.)

  • Marcelin Brój kl. I OSSP - wyróżnienie

Wojewódzki Konkurs - Projekt kartki Wielkanocnej zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Opolu (marzec 2012r.)

  • Marcelin Brój kl. I OSSP - laureat

Wojewódzki Konkurs Zdobienia Jaj Wielkanocnych - PISANKA 2012 zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Opolu (marzec)

  • Marcelin Brój kl. I OSSP - nagroda

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny dla dzieci organizowany przez Polskie Radio Trójka w Warszawie (luty 2012r.)

  • Marcelin Brój kl. I OSSP - III miejsce

IX edycja konkursu fotograficznego, zatytułowanego "Co nam w duszy gra?", zorganizowanego przez Radio Plus w Opolu (luty 2012r.) - op. D. Szopiński

  • Marta Sobczyk, kl. II OSSP - III miejsce
  • Joanna Krause, kl. II OSSP - wyróżnienie

Uczniowie nagrodzeni w konkursach w roku 2011

Konkurs Fotograficzny „Światło” organizowany przez Radio „PLUS” w Opolu (styczeń 2011r.) – op. D. Szopiński
  • Thiel Daria kl. I OSSP - I nagroda
  • Popiel Karolina kl. I OSSP - II nagroda
II Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Labirynt Wyobraźni – Machina” organizowany przez Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej (styczeń 2011r.) – op. M. Markowicz, T. Drożdż-Muszyńska
  • Wełk Justyna kl. II OSSP - zakwalifikowana do wystawy
  • Dąbrowski Oskar kl. III OSSP - zakwalifikowany do wystawy
X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ilustracje do wierszy J. Czechowicza i Cz. Miłosza” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lublinie (luty 2011r.) – op. J. Wrześniewska, B. Pizoń-Jeziorowska
  • Szendzielorz Alicja kl. I OSSP - laureat
  • Szewc Aleksandra kl. IV PLP - laureat
Opolski Konkurs Fotograficzny „Krajobraz miejski” organizowany przez Ad-Vice Sp. z o.o. w Warszawie (luty 2011r.) – op. M. Nowojska
  • Jadach Dorota kl. VI OSSP - I miejsce
Przegląd plastyczny z rysunku, malarstwa i rzeźby organizowany przez Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach (marzec 2011r.) – op. M. Kupczak-Zajadacz, B. Szwajkowska-Krauze
  • Ogonowska Maja kl. IV PLP - IV miejsce (uczestniczyło 39 uczniów)
  • Warwas Alina kl. V OSSP - VIII miejsce (uczestniczyło 39 uczniów)
  • ZPPKP - IV miejsce (uczestniczyło 13 szkół)
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Szkół Plastycznych dla Szkół Artystycznych „Wariacje nt. twórczości artystów – patronów szkół plastycznych Wojciech Gerson organizowany przez Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach (marzec 2011r.) – op. M. Kupczak-Zajadacz, B. Szwajkowska-Krauze
  • Juszczak Zuzanna kl. V OSSP - zakwalifikowana do wystawy
Miejski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez Zespół Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Opolu (marzec 2011r.)
  • Paulina Burzyńska kl. VI OSSP - II miejsce
VIII edycja Burgundzkiego Konkursu Stypendialnego na Opolszczyźnie organizowana przez Urząd Marszałkowski w Opolu (marzec 2011r.) – op. I. Paul, B. Grzegorczyk
  • Stępniak Antonina kl. III OSSP - zakwalifikowana do III etapu (wyjazd do Dijon/Francja)
Ogólnopolski Konkurs „Wystąp w teledysku Katy Perry” organizowany przez Saatchi & Saatchi” Poland Sp. z o.o. w Warszawie (marzec 2011r.)
  • Lewandowska Dominika kl. III PLP - laureatka
„Puchar Dyrektora Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Opolu szkół ponadgimnazjalnych w łyżwiarstwie szybkim” organizowany przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr 1 w Opolu (kwiecień 2011r.) – op. M. Dubiel, A. Madej
  • Gniot Malwina, Bąk Kamila – kl. I OSSP, Plicko Anna – kl. III OSSP, Szczęsny Alexandra – kl. IV OSSP - I miejsce
XVI Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” organizowany przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości dziecka w Toruniu (kwiecień 2011r.) – op. B.Szwajkowska-Krauze, Z.Natkaniec
  • Płatek Daniel kl. I PLP - wyróżnienie
XXXV Olimipiada Artystyczna organizowana przez komitet Główny Olimpiady Artystycznej z siedzibą w Muzeum Pałacu w Wilanowie (kwiecień 2011r.) – op. K. Kubik
  • Mateusz Piestrak kl. IV PLP - finalista
XVIII Ogólnopolski Plener Malarski w Jeżowie organizowany przez Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie (maj 2011r.) – op. B. Polnar
  • Dzido Aleksandra kl. IV OSSP - wyróżnienie jury
Ogólnopolskie Biennale Wyróżnionych Prac Dyplomowych „DYPLOM 2011” organizowane przez Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie (maj 2011r.)
  • Kobierzyńska Kamila kl. IV PLP - wyróżnienie w kategorii tkanina artystyczna
Konkurs „Czekoladki Marii Skłodowskiej-Curie” organizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Pszczynie (maj 2011r.) – op. T. Drożdż-Muszyńska
  • Warzyc Angelika kl. II PLP - II miejsce
  • Bojkowska Katarzyna kl. II PLP - III miejsce
  • Gajda Helena kl. II PLP - wyróżnienie
  • Wojciechowska Magdalena kl. II PLP - wyróżnienie
Indywidualne Mistrzostwa Opola w Lekkoatletyce szkół ponadgimnazjalnych organizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu (maj 2011r.) – op. M. Dubiel
  • Mętel Krzysztof kl. II PLP - I miejsce w pchnięciu kulą i I miejsce w rzucie dyskiem
Zawody o puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego organizowane przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego w Warszawie (maj 2011r.)
  • Łakomska Katarzyna kl. I PLP - III miejsce
VIII Ogólnopolski Plener Malarski „Zamość – perła renesansu” organizowany przez Liceum Plastyczne w Zamościu (czerwiec 2011r.) – op. J. Preuhs
  • Walentek Elżbieta kl. II PLP - I miejsce
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Muzealne spotkania z fotografią” organizowany przez Muzeum w Koszalinie (czerwiec 2011r.) – op. D. Szopiński
  • Górska Agata kl. III PLP - laureatka
  • Jaroszyński Maciej kl. III PLP - zakwalifikowany do wystawy
  • Kulig Paulina kl. III PLP - zakwalifikowana do wystawy
Tytuł „Opolski Orzeł 2011” organizowany przez Prezydenta Miasta Opola (czerwiec 2011r.)
  • Stępniak Antonina kl. III OSSP
  • Piestrak Mateusz kl. IV PLP
Wystawa prac plastycznych wykonanych podczas pleneru w Kamieniu Śląskim organizowana Przez Fundację Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Opolu (czerwiec 2011r.) – op. J. Preuhs
  • Walentek Elżbieta kl. II PLP - nagroda główna
X Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych organizowane przez Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie (czerwiec 2011r.) – op. J. Preuhs, B. Swajkowska-Krauze, Z. Natkaniec, B. Polnar
  • Chrobot Justyna kl. II PLP - wyróżnienie
III edycja Konkursu „Projekt polskiej biżuterii XXI wieku” organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Koninie (czerwiec 2011r.)
  • Warzyc Angelika kl. III PLP - wyróżnienie
VIII Ogólnopolski Konkursu na Literackie Wspomnienia „Listopadowa melancholia” organizowany przez VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe w Częstochowie (listopad 2011r.) – op. A. Zientarska
  • Lustig Justyna kl. II PLP - słowa uznania
Konkurs Fotograficzny „Spotkania z przyrodą” organizowany przez Ośrodek Kultury w Niemodlinie (listopad 2011r.)
  • Cebo Monika kl. I PLP - I nagroda
Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Projekt Kartki Świątecznej” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu (grudzień 2011r.)
  • Brój Marcelin kl. I OSSP - laureat
Ogólnopolski konkurs na ozdobę choinkową "GWIAZDKA 2011" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świnoujściu (grudzień 2011r.)
  • Brój Marcelin kl. I OSSP - I miejsce