Przejdź do treści strony

Portrety Opola, Portrety Dijon, Portrety Pragi

Portrety Opola, Portrety Dijon, Portrety Pragi – INSPIRACJE, KREACJE

Portrety Opola, … - INSPIRACJE, KREACJE to tytuł nowego europejskiego projektu, który przygotowała nasza szkoła wraz z dwiema szkołami partnerskimi:

-Szkołą odzieżowo-graficzną w Lysa nad Łabą w Republice Czeskiej

http://www.ogdlysa.cz/index.php?oid=2880979

-Liceum Le Castel w Dijon we Francji

http://www.lyc-lecastel.fr/

Projekty europejskie Erasmus+ to działania wzbogacające poznawczo, praktycznie w zakresie rozwijanych umiejętności plastycznych i w zakresie umiejętności społecznych umożliwiających właściwą współpracę w zespole. Właściwe realizowanie prac rysunkowo-malarskich i fotograficznych, umiejętne organizowanie pracy własnej, dobra komunikacja i współpraca z innymi to umiejętności, które wciąż należy doskonalić. Nasz projekt będzie zatem okazją do ćwiczenia tych ważnych umiejętności w przyjemny inspirujący i kreatywny sposób.

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w nowy europejski projekt Erasmus+. Jest to okazja, aby przechodząc często w pośpiechu, zatrzymać się, uważniej pokontemplować miejsca, sztukę, architekturę, ludzi i opowiedzieć innym o tym co czujemy, co widzimy i co wiemy o Opolu we wspólnym  artystycznym portrecie naszego miasta.

O projekcie...

 

Z wizytą w Instytucie Historii UO na konferencji pt. Sztuka dawnego Opola

W dniu 30.09. grupka uczennic z kl. II PLP pod opieką Pani Bożeny Szwajkowskiej-Krause i Pani Ireny Paul miała możliwość uczestniczyć w konferencji zorganizowanej przez Instytut Historii UO pt. Sztuka dawnego Opola. Udziałem w konferencji zainaugurowaliśmy szkolne działania projektowe w ramach projektu europejskiego Erasmus+ Portrety Opola, Portrety Dijon, Portrety Pragi- INSPIRACJE, KREACJE, który nasza szkoła będzie realizować wraz ze szkołami partnerskimi w Dijon i w Lysa nad Łabą w ciągu dwóch najbliższych lat.

Więcej...

 

Średniowieczna sztuka i architektura Piastów w Opolu

Dnia 16.11. mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu wygłoszonego przez Panią Urszulę Zajączkowską, dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego i autorkę wielu publikacji o Opolu. Wykład nt. Historii i sztuki Opola, był kolejnym działaniem w ramach projektu edukacyjnego Erasmus+  Portrety Opola, Portrety Dijon, Portrety Pragi – INSPIRACJE, KREACJE, który szkoła realizuje od września. Historia i sztuka są od zarania wieków nierozerwalnie związane. Pani U.Zajączkowska w swoim wykładzie nakreśliła zgromadzonym w szkolnej galerii uczniom klas IV PLP, II PLP, IV OSSP i III OSSP średniowieczne dzieje naszego miasta.

Więcej...

Zobacz także:

  • ikona

    Karty o Opolu

    Nasz Mały artystyczny przewodnik po Opolu … W roku szkolnym 2016/2017 rozpoczęliśmy w ramach projektu Erasmus+ Portrety Opola… – INSPIRACJE, KREACJE opracowanie kart do Małego artystycznego przewodnika po Opolu. Nasze miasto Opole to piękne miasto, stolica województwa i ważne miasto ...

  • ikona

    Nasza poplenerowa wystawa Portrety Pragi

    W dniach od 12 do 20 czerwca grupa ok. 40 polskich, francuskich i czeskich uczniów uczestniczyła wspólnie w krótkoterminowej wymianie młodzieży w szkole partnerskiej w Lysa nad Labem. Uczniowie realizowali wspólnie europejską ścieżkę edukacyjną oraz brali udział w zajęciach plenerowych. ...