Przejdź do treści strony

Nabieramy prędkości

Nasza prawdziwa droga związana z projektem Comenius rozpoczęła się w październiku. Rozpoczęliśmy od spotkania uczestników projektu w Opolu. Teraz czas na szkolne działania, akcje, które pozwolą nam zaprezentować naszą część tematu, czyli przebieg i rolę szlaku handlowego Via Regia.

W czasie spotkania zawiązały się przyjaźnie i zostały nawiązane znajomości. W grudniu chcemy więc wysłać szkołom partnerskim świąteczne życzenia zapisane na kartkach zaprojektowanych przez uczniów. Kartki mają nie tylko kojarzyć się ze Świętami, lecz także przypomnieć najciekawsze i najpiękniejsze w Polsce miejsca, które odwiedziliśmy w związku z projektem. Także uczniowie roześlą swoim gościom świąteczne pocztówki.

Grudzień dla nas to nie tylko świąteczny czas, to także czas pracy nad „Parallel ways”. Uczniowie z pomysłem i wyobraźnią mogą wziąć udział w konkursie na komiks ukazujący żywot św. Kingi, patronki Wieliczki. Najlepszy komiks zostanie wyróżniony atrakcyjna nagroda i zaprezentowany na stronie internetowej projektu. Zatem przed nami zarówno czas odpoczynku jak i pracy. Powoli nabieramy prędkości, żeby w nowym roku podjąć intensywne działania.

oprac.: Katarzyna Kubik