Przejdź do treści strony

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Pejzaże miast"

Ogólnopolski konkurs plastyczny

„PEJZAŻE MIAST”

Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa w Opolu

Konkurs kierowany jest do wszystkich szkół plastycznych w kraju.

Impreza obejmować będzie konkurs plastyczny w dziedzinie malarstwa, rysunku i grafiki oraz konkurs literacki na podobny temat „Pejzaże miejskie” ¹ Konkurs ma formę biennale pod hasłem „Pejzaże Miast”. Obejmuje tematy określające elementy przestrzeni miejskiej:

 1. Dworce – 2012
 2. Place – 2014
 3. Mosty – 2016
 4. Wieże – 2018
 5. Bramy - 2020
 6. Parki - 2020

Zapoczątkowany w roku 2012 cykl biennale poświęcony „Pejzażom miejskim” ma na celu uwrażliwienie młodych ludzi na metaforę, jaką stanowi miasto z całym bogactwem odniesień do własnych doświadczeń, obserwacji, przeżyć, emocji. Chcemy, aby Miasto stało się Obrazem i Zapisem refleksji, które na ten temat wzbudza.

Kontakt:

 

¹ (Z dniem 31.03.2015r., Organizator wprowadza istotne zmiany w profilu konkursu, likwidując część literacką oraz rozbudowując część plastyczną o formy przestrzenne; zmiany te dotyczą wszystkich kolejnych konkursów począwszy od III edycji - Mosty (2016r.))

Zobacz także:

 • ikona

  Pejzaże Miast - Parki

  Motyw parku, zieleni w miejskim krajobrazie wywołuje skojarzenia dotyczące związków człowieka z naturą, od wyobrażenia raju, po szukanie ucieczki od cywilizacji, czy wizje łączenia natury i kultury. Zieleń w przestrzeni urbanistycznej funkcjonowała od starożytności. Na przestrzeni epok przyjmowała różne formy ...