Przejdź do treści strony

Konkurs fotograficzny "Życie rzeki"

Zespół Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu, czerpiąc inspiracje z projektu Comenius „Parallel Ways”, zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym poświęconym rzece, jako alternatywnej wobec dróg lądowych formie komunikacji i transportu. Naszą uwagę chcemy skupić na rzece Odrze.

Z jednej strony jest ona najdłuższą żeglowną rzeką w Polsce, której koryto w XIX wieku zostało w całym swoim biegu uregulowane (śluzy, kanały, tamy, urządzenia portowe), z drugiej – wzdłuż jej brzegów można znaleźć co najmniej  6 parków krajobrazowych!

Spójrzmy na rzekę z takiej perspektywy jaka wyda się najciekawsza w naszym regionie, w naszej okolicy: szeroką i leniwą, „zaprzęgniętą” do pracy, spiętą mostami, w oparach mgły, odbijającą słońce...

Niech rzeka stanie się źródłem twórczej inspiracji. Odkryjcie piękno przyrody w jej pobliżu lub niezwykłość projektów architektonicznych mostów, śluz i innych obiektów związanych z rzeką. Cały świat skupiony wokół rzeki może być bohaterem, tematem Waszej fotografii.

 

CELE KONKURSU

 

  • promocja naturalnego i kulturowego dziedzictwa Opolszczyzny,
  • pobudzanie aktywności intelektualnej i poznawczej młodych ludzi,
  • rozwijanie kreatywności i samodzielności  inspirowanej  motywem rzeki,
  • poszukiwanie nowych, twórczych form wyrazu,
  • promocja Europejskiego Projektu Comenius.

Zobacz także:

  • ikona

    Wyniki konkursu Życie rzeki

    I miejsce - Hanna Pydynowska - ZPPKP OpoleII miejsce - Szymon Bursy - PSP 16 OpoleIII miejsce - Łukasz Brój - PSP 2 Opole Wyróżnienia: Katarzyna Dąbrowska - PSP 20 OpoleKinga Sądel - ZPPKP OpoleAnna Geisler - ZPPKP Opole Laureatom ...