Przejdź do treści strony

Zimowy Las Sztuki

22 Feb 2014 r.

Już po raz siódmy zasadzono w Opolu „Zimowy Las Sztuki”. Podczas corocznej wystawy, organizowanej w Teatrze Eko Studio, swoje prace prezentują plastycy z całego województwa. W niezwykłej zimowej krainie można oglądać malarstwo, rzeźby, grafikę i fotografię. Nowością są witraże, szkło artystyczne oraz ceramika. Uroku całej wystawie dodaje starannie przygotowane oświetlenie, bo hasło „Zimowego Lasu Sztuki” w tym roku to „Iluminacja”.

– Zależało mi na stworzeniu lasu, który będzie łączył wiele sztuk – wyjaśnia Andrzej Czernik, dyrektor Teatru Eko Studio i organizator wystawy. – Teatr zawsze łączył różne sposoby komunikowania się z widzem. W teatrze mamy światło, aktora, scenografię. Jest idealnym miejscem do realizacji tego planu – dodaje Czernik.

Artystom biorącym udział w „Zimowym lesie sztuki” przyznano wyróżnienia w postaci Eko Liści. Jedną z nagród otrzymał rzeźbiarz Wit Pichurski za pracę  „Cichy iluminator”.

– Jest to rzeźba o bardzo prostej, syntetycznej formie. Wykorzystałem drewno patynowane, trochę rozświetlone, żeby ładnie współgrało z teatralnym, kolorowym oświetleniem. Ta przestrzeń teatru, ta wszechobecna czerń prowokuje do tego, aby te prace „zaświeciły”, zaistniały... – podsumowuje Pichurski.

Eko Liście otrzymali także Miłosz Paździerski za pracę „Światło” oraz Bożena Szwajkowska-Krauze za obraz „Zachód słońca”. Wystawa prezentowana będzie do piątku (21.02). Drzwi do „Zimowego Lasu Sztuki” otwierane są codziennie o godzinie 18:03. Wstęp jest wolny.

foto.: B.Krauze

« Powrót do listy