Przejdź do treści strony

Zakończenie roku szkolnego

26 Jun 2020 r.

Drodzy Uczniowie,

już tylko jeden krok dzieli Was od wakacji. W tym roku wyjątkowo zasłużonych. Przed Wami czas beztroski, odpoczynku, zabawy. Zbliża się ten ulubiony czas, czas podróży, w tym roku raczej bliskich niż dalekich. Ale odległość nie ma znaczenia, wszak nawet najbliższa podróż odkrywa przed nami rzeczy dotąd niezauważane, pozwala usłyszeć słowa niewypowiedziane i przeżyć naprawdę piękne chwile. Tego Wam życzymy.

Kończymy rok pełen wyzwań, nieoczekiwanych zdarzeń, które nas wszystkich postawiły w nowych sytuacjach. Każdy z nas doświadczył trudności, ale też poczuł siłę. Każdy przeżył chwile smutku, ale też szczerze się cieszył. W zasadzie za Wami rok, który był jak długa podróż, a jej celem było ukończenie klasy, szkoły, zawiązanie przyjaźni, doświadczenie nowych rzeczy. I można powtórzyć za Jackiem Kerouackiem:

„Znów na chodniku piętrzy się stos naszych wysłużonych walizek; czeka nas jeszcze dalsza droga. Ale co tam, droga to życie.”

Zatem ruszajcie, uczyńcie krok w stronę pięknych wakacji.

Zamieszczamy również List Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020.

« Powrót do listy