Przejdź do treści strony

Z projektem Erasmus+ do Pragi po inspiracje

20 Jun 2017 r.

W dniach od 12.06. do 20.06.2017 grupa 12 uczniów z kl. II PLP wraz z opiekunami i grupą uczniów z francuskiego Liceum Le Castel z Dijon uczestniczyła w wizycie w partnerskiej Szkole Odzieżowo-Graficznej w Lysa nad Łabą w Republice Czeskiej. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu Erasmus+ Portrety Opola, Portrety Dijon, Portrety Pragi – INSPIRACJE, KREACJE i było pierwszą okazją, aby lepiej się poznać, zaprezentować dotychczasowe działania projektowe i uczestniczyć we wspólnej europejskiej ścieżce edukacyjnej.

Wszyscy uczestnicy spotkania z pełnym zaangażowaniem realizowali poszczególne zadania plastyczne w ramach opracowanego przez szkoły uczestniczące w projekcie programu. Uczniowie uczestniczyli min. w prezentacjach szkół i działań projektowych w języku angielskim, w warsztatach projektowania mody inspirowanej tradycyjnym strojem i czeską ornamentyką ludową oraz w warsztatach linorytu i realizowali grafiki inspirowane architekturą Pragi. Kolejnym ważnym działaniem europejskiej ścieżki kształcenia był plener rysunkowo-malarski w Pradze, w ramach którego uczniowie portretowali w formie szkiców i jednej pracy malarskiej zrealizowanej techniką akrylową wybrane praskie motywy.

Działania artystyczno-edukacyjne zostały wzbogacone programem muzealnym. Uczniowie odwiedzili min. Muzeum Kampa z ciekawymi zbiorami sztuki współczesnej, Muzeum Alfonsa Muchy oraz Galerię Sztuki na praskim rynku prezentującą bogate zbiory prac Salvador’a Dali, Alfonsa Muchy i Andy Warhol’a. Przed nami kolejne spotkania projektowe w Dijon i w Opolu i kolejne europejskie artystyczne doświadczenia.

Oprac. Irena Paul

« Powrót do listy