Przejdź do treści strony

XIII Ogólnopolski Przegląd Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach

10 Mar 2018 r.

I miejsce w rankingu szkół makroregionu południowo-zachodniego II etapu XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach, w dniach 9-10.03.2018, wywalczyło dla Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego, artystyczne trio:

  • Natalia Prządo, klasa V Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, specjalność rzeźba – nauczyciel prowadzący: Maria Kupczak-Zajadacz.
  • Martyna Cisińska, klasa III Państwowego Liceum Plastycznego, specjalność rysunek – nauczyciel prowadzący: Joanna Preuhs.
  • Emilia Dawid, klasa III Państwowego Liceum Plastycznego, specjalność malarstwo – nauczyciel prowadzący: Joanna Preuhs.

Do przeglądu makroregionalnego wytypowano 54 uczniów z 18 szkół plastycznych i ich prace, do kontynuowania zmagań z wybranych dziedzin w Katowicach. Tam malowano „martwą naturę”, rysowano i rzeźbiono „modela” – w całodziennym studium. Efekty wszystkich realizacji oceniało sześcioosobowe Jury złożone z profesorów Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski.

Zajęcie po raz pierwszy tak prestiżowego miejsca w rankingu przez opolski Plastyczniak, możliwe było dzięki twórczej i bardzo wyrównanej (pierwsza dziewiątka) postawie całej trójki. Emilia i Martyna plasując się na pierwszym i piątym miejscu, zakwalifikowały się do III etapu zmagań o indeks, w Warszawie. Osiągnięcia dziewczyn potwierdzają wysoki poziom nauczania przedmiotów artystycznych w naszej szkole przez kadrę wyspecjalizowanych pedagogów, absolwentów ASP.

Oprac.: Maria Kupczak-Zajadacz

foto: M.Kupczak-Zajadacz

« Powrót do listy