Przejdź do treści strony

Wystawa w Ratuszu

05 Oct 2020 r.

Dnia 5.10.2020 wznowiliśmy w opolskim Ratuszu prezentacje wystaw prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Tym razem postanowiliśmy promować prace uczniów młodszych, którzy biorą udział w popołudniowych zajęciach Ogniska Plastycznego, w pracowni tkaniny artystycznej, prowadzonej przez p. Beatę Pizoń-Jeziorowską.

Prace grupy dziecięcej 7-11 lat wykonane zostały w różnych technikach: batiku, technikach rysunkowych, malarskich oraz technice kolażu, która szczególnie podobała się dzieciom w kreowaniu portretów znanych artystów. Na zajęciach staramy się uzyskiwać ciekawe efekty plastyczne uwzględniając wymogi kompozycji plastycznej, środki plastycznego wyrazu, oraz dostosowując tematy do wieku dzieci. Zwracamy uwagę na walor kreatywności i kształtujemy wrażliwość plastyczną, wykorzystując element eksperymentu i poszukiwań.

Na tej samej wystawie zaprezentowaliśmy również prace z klasy pierwszej z roku 2016, z pracowni projektowania ubioru, prowadzonej przez p. Joannę Wrześniewską i p. Beatę Pizoń-Jeziorowską.

Są to próby łączenia technik aplikacyjno-przeszyciowych, temat jest inspirowany światem natury – motywami kwiatów, owadów… Elementy które powstały mogą być wprowadzone jako rodzaj dekoracji, „wszywki” do plecaka, prostej w kroju odzieży adresowanej dla młodzieży. Środki plastyczne które zastosowaliśmy w tych pracach pozwoliły na uzyskanie ciekawych efektów malarsko-przeszyciowych. Uczennice zapoznały się z metodami malowania na tkaninie farbą i tuszem oraz uzyskiwania faktur poprzez wykorzystanie wypełnienia z włókniny oraz zastosowania ciekawych ściegów maszynowych.

Mamy nadzieję ze kolor i energia tych prac wzbogaci wnętrze opolskiego ratusza i wzbudzi zainteresowanie oglądających!

Oprac.: Beata Pizoń-Jeziorowska

Foto: A.Lenarczyk, B.Pizoń-Jeziorowska

« Powrót do listy