Przejdź do treści strony

Wystawa w Ratuszu

01 Feb 2018 r.

Od 1 lutego 2018 r. można oglądać w Ratuszu kolejną wystawę prac uczniów. Podczas zajęć koła pozalekcyjnego aranżacja wystaw uczniowie klas II PLP, III PLP i III OSSP z nauczycielami przedmiotu Joanną Wrześniewską i Beatą Pizoń-Jeziorowską wykonali w Ratuszu aranżację wystawy prac, do powstania których inspiracją była poezja Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Wszystkie prace realizowały klasy 1 PLP, 2 PLP, 3 PLP i 3 OSSP pod kierunkiem nauczycieli : Joanny Wrześniewskiej i Beaty Pizoń-Jeziorowskiej na specjalności techniki scenograficzne oraz specjalizacji projektowanie ubioru.

Plastyczne refleksje inspirowane poezją Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej realizowano w różnych technikach: malarskiej, rysunkowej, batiku i technikach mieszanych.

Specyfika twórczości Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej była dla uczniów powodem do bardzo osobistych plastycznych refleksji. Zmienna w nastroju poezja przez swe bogactwo skojarzeń i odniesień dawała autorom szerokie możliwości identyfikacji z jej wybranymi fragmentami.

Prace uczniów brały wcześniej udział w prestiżowym konkursie „Pudełko zwane wyobraźnią” organizowanym przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach.

Wystawy promują pracownie, prace uczniów i szkołę w środowisku lokalnym.

Oprac.: J. Wrześniewska, B.Pizoń-Jeziorowska

Foto: J.Wrześniewska, B.Pizoń-Jeziorowska

« Powrót do listy