Przejdź do treści strony

Wystawa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej

23 Feb 2018 r.

Od 23 lutego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu można oglądać prace uczniów klasy 1 PLP, 2 PLP, 3 PLP i 3 OSSP wykonane w pracowni technik scenograficznych i projektowania ubioru pod kierunkiem nauczycieli Joanny Wrześniewskiej i Beaty Pizoń-Jeziorowskiej.

Wystawa poświęcona jest poezji Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej. Młodzież zapoznała się z twórczością autorki, która pochodziła z rodziny artystycznej. Była wnuczką malarza, Juliusza Kossaka i córką Wojciecha Kossaka. Specyfika twórczości Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej była dla uczniów powodem do bardzo osobistych plastycznych refleksji. Zmienna w nastroju poezja przez swe bogactwo skojarzeń i odniesień dawała autorom szerokie możliwości identyfikacji z jej wybranymi fragmentami.

Plastyczne refleksje inspirowane poezją Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej realizowano w różnych technikach: malarskiej, rysunkowej, batiku i technikach mieszanych.

Wystawa została wykonana podczas zajęć Aranżacja wystaw - koła pozalekcyjnego przez uczniów klas II PLP, III PLP i III OSSP z nauczycielami przedmiotu Joanną Wrześniewską i Beatą Pizoń-Jeziorowską. Promuje ona prace uczniów oraz szkołę w środowisku lokalnym.

Oprac.: J. Wrześniewska, B.Pizoń-Jeziorowska

Foto: J. Wrześniewska, B.Pizoń-Jeziorowska

« Powrót do listy