Przejdź do treści strony

Wystawa w Dobrotece

01 Feb 2022 r.

Od początku lutego 2022 roku w Dobrotece koło Lublińca można oglądać wystawę prac uczniów naszej szkoły z pracowni projektowania ubioru i pracowni snycerstwa. Dobroteka pełni funkcję platformy współpracy projektantów i producentów dobrze zaprojektowanego designu, promuje nowatorskie spojrzenie na przedmioty użytkowe, stąd obecność prac plastycznych uczniów naszej szkoły artystycznej w tej Galerii.

Prezentowane prace dyplomowe z pracowni projektowania ubioru uwzględniają ekspresję myśli oraz emocje twórcze, własne zainteresowania i różnorodne inspiracje sztuką. W ramach pracowni łączymy techniki szycia maszynowego, ręcznego, batiku na tkaninie, druku, filcowanie na mokro i sucho, techniki malarskie, farbowania czy modyfikację tkaniny. Zrealizowane stylizacje i kostiumy mogą być wykorzystane w teledysku, filmie, evencie, sztukach teatralnych, promocji. Są oryginalne i kreatywne.

Pracownia snycerstwa również wyróżnia się ciekawym podejściem do projektowanego designu. Uczniowie wykonują formy użytkowe i dekoracyjne. Poznają właściwości drewna, sposoby opracowania i wydobycia bogactwa jego piękna. Inspirują się tradycyjnym i współczesnym formami. Tworzą płaskorzeźby, lustra, misy, mobile, formy rzeźbiarskie. Realizacje te zaskakują odbiorcę niekonwencjonalnymi rozwiązaniami, które doskonale dopełniają wnętrza.

« Powrót do listy