Przejdź do treści strony

Wystawa Studentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu

18 Oct 2011 r.

18 października 2011 roku odbył się w Galerii Nad Odrą wernisaż prac studentów Akademii Sztuk Pięknych wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa we Wrocławiu. Prace gościły w naszej szkole w ramach XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek. Przedstawiciele wrocławskiej ASP w bardzo interesujący sposób przedstawili specyfikę pracowni oraz wybrane zadania dydaktyczne realizowane w Katedrze Architektury Wnętrz.

Wśród zaprezentowanych prac znalazły się makiety scenografii, lalki, plansze i plakaty przedstawiające zrealizowane przez studentów spektakle.

Pracownia scenografii ma stały kontakt z teatrami, przez co studenci mają możliwość poznawania całego procesu twórczego.

Wystawa studentów pracowni scenografii prowadzonej przez prof. Michała Jędrzejewskiego to ważne wydarzenie w murach naszej szkoły. Grono pedagogiczne oraz uczniowie, a w szczególności uczniowie specjalizacji technik scenograficznych z zainteresowaniem oglądali prace studentów zapoznając się z ich umiejętnościami warsztatowymi. Być może w przyszłości niektórzy z naszych uczniów zajmą miejsce obecnych studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych – pracowni scenografii. Cennym doświadczeniem było dla nas porównanie własnych dokonań z pracami studenckimi.

oprac.: Joanna Wrześniewska

foto.: Daniel Szopiński

« Powrót do listy