Przejdź do treści strony

Wystawa poplenerowa Toskania 2012

21 Jan 2013 r.

Tradycyjnie jak co roku uczniowie klas III PLP, III OSSP i V OSSP uczestniczyli w plenerze artystycznym w Toskanii.  Efekt pleneru został zaprezentowany jesienią 2012 r. w szkolnej „Galerii nad Odrą”. Ponadto słoneczne pejzaże toskańskie zarejestrowane w rysunkach, gwaszach czy szkicach malarskich  przedstawiono szerszej widowni, jaką niewątpliwie są interesanci oraz pracownicy opolskiego Ratusza. Malarskie szkice, rysunki i akwarele, będące przygotowaniem do dalszych działań artystycznych, często stanowią integralne i urokliwe dzieła, w których można zobaczyć ciągle jeszcze egzotyczną dla widza  przyrodę: pinie, łagodne wzgórza, dachy domostw, winnice... Te prace, które złożyły się na wystawę w opolskim Ratuszu stały się obiektem żywego zainteresowania widzów i były kolejną okazją do zaistnienia naszej szkoły w świadomości mieszkańców Opola. Wystawa była prezentowana w grudniu 2012 i styczniu br.

Oprac.: Maria Bitka

W świąteczny czas opolanie odwiedzający w różnych sprawach Ratusz mogli na chwilę zanurzyć się w toskańskich klimatach. A to za sprawą naszych uczniów z klasy III Liceum Plastycznego oraz V OSSP. Prace w różnej technice (piórko, akwarela,  węgiel, sepia) były plonem pleneru szkolnego, który odbył się jak co roku (od 7lat) w cudownym miejscu między Florencją, Pizą a Volterrą – w Toskanii. Trochę ulotnych wspomnień na kartkach szkicowników odrywało od codziennej krzątaniny. To w sztuce też ważne.

Oprac.: M. Wojtanowska

foto: D.Szopiński

« Powrót do listy