Przejdź do treści strony

Wystawa dyplomów ze specjalizacji 2016

02 May 2016 r.

Tegoroczny wernisaż prac dyplomowych uczniów klas maturalnych  zgromadził  licznych gości,  zarówno przedstawicieli zaprzyjaźnionych ze szkołą instytucji  jak i – zawsze wiernych rodziców. W tym roku zobaczyć można było prace dyplomowe z czterech specjalizacji: tkanina artystyczna, techniki scenograficzne, projektowanie zabawek i fotografia. Na wystawie przeważają dzieła wykonane według autorskich projektów, różnorodne kreacje artystyczne reprezentujące poszczególne specjalności i różne materiały tworzenia. Zróżnicowanie i wysoki poziom prac odzwierciedla indywidualizm i kreatywność uczniów. Najtrudniejszym okazało się poszukiwanie inspiracji, tematu przewodniego, dla jednych punktem odniesienia była natura, najbliższe otoczenie dla innych architektura, uczucia czy muzyka.  Każdy z dyplomów okazał się wyjątkowym na swój sposób, zaprezentowano wyróżnione i nagrodzone prace, dyplomanci zdali relację z przebiegu ich realizacji.

Wzbogaceni o nowe doświadczenia, niezapomniane przeżycia uczniowie podziękowali nauczycielom prowadzącym: Paniom Joannie Wrześniewskiej i Beacie Pizoń – Jeziorowskiej (tkanina artystyczna, techniki scenograficzne), Pani Annie Boruch – Kuńce i Panu Bogusławowi Skibińskiemu (projektowanie zabawek) oraz Pani Marii Bitce i Panu Danielowi Szopińskiemu (fotografia).

Gospodarzem uroczystości była klasa IV PLP, która na zakończenie zaprosiła zgromadzonych gości do obejrzenia wystawy oraz na poczęstunek.

Oprac. E. Piórkowska

Foto.: D. Szopiński

« Powrót do listy