Przejdź do treści strony

Wymiana międzyszkolna z Belgią

29 Apr 2017 r.

Barwna młodzież, wielość języków, temperamentów – w takim gronie uczniowie szkoły spędzili tydzień (23-29.04.2017r.) w mieście Geel w Belgii. Uczniowie brali udział w wymianie szkół europejskich, a wraz z nimi gośćmi byli uczniowie z Włoch, Węgier i Niemiec.

- Ciekawy program, interesujący ludzie. Nowe miejsca i znajomości – tak opisuje wyjazd jedna z uczestniczek. – Niewiele wiedziałam o Belgii, a teraz chciałabym tam wrócić.

Przez siedem dni uczniowie mieszkali w belgijskich rodzinach, mogąc poznać codzienność Belgów oraz doskonalić umiejętności językowe. Bez względu na pogodę wielu uczniów w dni nauki docierało wraz ze swoimi gospodarzami do szkoły rowerem. Od poniedziałku do piątku uczestnicy wymiany uczestniczyli w różnych aktywnościach: sportowych, językowych, tanecznych, zwiedzali Gandawę i Brukselę. Najwięcej radości przyniósł spływ kajakowy oraz nauka tańców narodowych różnych państw. Wymiana zakończyła się finałowym pokazem, w czasie którego grupy uczestniczące zaprezentowały swoje talenty. Po tygodniowym pobycie, aż żal było opuszczać kraj Rubensa.

Oprac.: K.Kubik

« Powrót do listy