Przejdź do treści strony

Wyjazd do Dijon

11 Oct 2017 r.

Uczniowie klasy V OSSP i III PLP spędzili artystyczną jesień w urokliwym Dijon we Francji. Przebywali tam w dniach 02-11.10.2017r. w ramach realizacji projektu Erasmus+ Portrety Opola, Portrety Dijon, Portrety Pragi – INSPIRACJE, KREACJE. Przedstawiciele Plastyczniaka wraz z nauczycielami: Paniami Marią Bitką i Ireną Paul oraz Panem Krzysztofem Rzepczyńskim wzięli udział w spotkaniu przedstawicieli europejskich szkół. Był to nie tylko czas przyjemności, zwiedzania i poznawania kultury francuskiej, ale też czas pracy. Zadaniem szkoły plastycznej było stworzenie portretu Dijon różnymi formami wyrazu plastycznego i językowego, realizacja wspólnego logo partnerstwa oraz projektu filmowego przygotowanego przez Panią Monikę Nowojską Great Journey.

Uczniowie szkół partnerskich podczas wspólnych warsztatów przygotowując się do realizacji zadań praktycznych prezentowali symbole swoich miast i krajów. Prezentacje były okazją do wspólnej wymiany obserwacji i spostrzeżeń nt. jakie symbole, miejsca, elementy architektury łączą i różnią nasze miasta i kraje. M/p>

Dijon podobnie jak cała Burgundia, ze względu na średniowieczny rodowód i wspaniałą sztukę, to miejsca gościnne i inspirujące. Efektem pracy była wspólna wystawa, nowe doświadczenia oraz wiedza nt. bogatego dziedzictwa romańskiej i flamandzkiej sztuki Burgundii.

Oprac.: I.Paul

foto: M.Bitka

« Powrót do listy