Przejdź do treści strony

Wycieczka klasy IV OSSP do Warszawy

17 May 2012 r.

„Ciągle pada” miało się ochotę zaśpiewać spacerując w połowie maja ulicami Warszawy. Taka pogoda trwała przez całą wycieczkę klasy IV OSSP do Warszawy. Jednakże pogoda nie była w stanie pokrzyżować planów.

Przez trzy dni uczniowie klasy IV w kroplach deszczu oglądali warszawskie zabytki: Zamek Królewski, kościoły i kamienice na Krakowskim Przedmieściu, Katedrę św.Krzyża, Stare Miasto. Przed deszczem chwilowe schronienie dawały muzea i galerie.

W pierwszym dniu dźwięki deszczu dopełniła muzyka Fryderyka Chopina w muzeum poświęconym kompozytorowi. W kolejnym dniu uczniowie przeszli śladami uczestników Powstania Warszawskiego. Muzeum poświęcone wydarzeniom sierpnia i września 1944 roku w ciekawy sposób pokazuje historię i przeżycia tamtego czasu. Uczestnicy wycieczki wzięli także udział w lekcjach muzealnych poświęconych dosyć różnym zagadnieniom.

W Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim poznali język sztuki współczesnej. Aby lepiej zrozumieć złożoność i różnorodność dostali jako zadanie stworzenie własnych instalacji z banalnych materiałów.

W Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie poznali kulturę sarmacką, a także nauczyli się wiązać pas kontuszowy.

Zmęczeni, nieco przemoczeni powrócili po trzech dnia do Opola, gdzie powitało ich... słońce.

oprac.: K.Kubik

« Powrót do listy