Przejdź do treści strony

Wycieczka do Katowic 1PLP

27 Sep 2019 r.

W piątek 27 września br. wybraliśmy się wraz z opiekunami na pierwszą wspólną wycieczkę do Katowic.

Pociąg zabrał nas z Opola o 7.35 i gdy o 9.00 dotarliśmy w końcu do celu, od razu ruszyliśmy ku pierwszemu punktowi wycieczki. Była nim wystawa sztuki współczesnej w galerii Rondo Sztuki, prowadzonej przez katowicką Akademię Sztuk Pięknych. Autorem zaprezentowanych w galerii prac był Bartek Buczek oraz zaproszeni do współpracy artyści. Tematem ekspozycji zatytułowanej „Bartek Buczek. Kolarz” była sportowa pasja artysty – kolarstwo.

W drodze do drugiego punktu wycieczki mieliśmy przyjemność odwiedzić niezwykłe miejsce, jakim jest wspaniale zaprojektowany budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Następnym, głównym celem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Śląskim (być w Katowicach, a nie być w tym muzeum byłoby grzechem ucznia Plastyczniaka!).

W muzeum podziwialiśmy niezwykłą kolekcję dzieł sztuki, braliśmy również udział w lekcji muzealnej. Podzieleni na grupy pracowaliśmy nad analizą i interpretacją wybranych dzieł. Każda grupa dała z siebie wszystko i prezentacje naszych spostrzeżeń na temat wizji artystów były całkiem interesujące.

Wycieczka bardzo nam się podobała, poznaliśmy się jeszcze lepiej oraz zyskaliśmy wiele nowych inspiracji do tworzenia.

Oprac.: M.Nieświec i E.Szcześniak (kl. 1PLP)

Foto: K.Pytlik (1PLP)

« Powrót do listy