Przejdź do treści strony

Wręczenie Stypendiów Prezydenta Miasta Opola

04 Oct 2011 r.

Uroczystość wręczenia stypendiów Prezydenta Miasta Opola odbyła się 4 października 2011 w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Opolu.

Tegoroczni laureaci naszej szkoły to Elżbieta Walentek i Wojciech Fikus.

Elżbieta obecnie jest uczennicą klasy III PLP - charakteryzuje się wysokim poziomem uzdolnień plastycznych. Bogactwo warsztatu z rysunku i malarstwa łączy z umiejętnością komponowania wizualnych komunikatów. Ogromny potencjał twórczy, pasja i talent w połączeniu z pracowitością to jej znaki szczególne.

Wojciech Fikus - uczeń klasy VI OSSP celująco radzi sobie z kształceniem artystycznym i ogólnokształcącym. Jest wszechstronnie utalentowany, pracowity i ciekawy otaczającego go świata.

Oboje laureaci świadomie kreują swoje prace plastyczne. W minionym roku szkolnym z powodzeniem skonfrontowali swoje umiejętności w Ogólnopolskim Plenerze Malarskim szkół średnich w Zamościu. Oboje niejednokrotnie brali udział w indywidualnych wystawach na terenie szkoły. Zawsze ich obrazy zachwycały wysokim poziomem artystycznym. Cechy osobowościowe obojga, wrażliwość, talent oraz ważna umiejętność słuchania i korzystania z korekt prowadzących ich nauczycieli pozwoli im na dalszy rozwój i samodzielność artystyczną.

Uroczystość wręczenia stypendiów uświetnił znakomity popis muzycznych talentów i umiejętności stypendystów Szkoły Muzycznej - Tomasza Bonikowskiego, Kamila Labusgi oraz Marii Strzelczyk.

Laureatom gratulujemy!

oprac.: Zofia Szopińska
na podstawie opinii nauczycieli:
Teresy Dróżdż-Muszyńskiej, Krystyny Wołowskiej i Joanny Preuhs

foto : D. Szopiński

« Powrót do listy