Przejdź do treści strony

Wręczenie nagród w konkursie „Pudełko zwane wyobraźnią”

23 Nov 2017 r.

23 listopada w Liceum Plastycznym w Kielcach odbyło się podsumowanie konkursu „Pudełko zwane wyobraźnią” oraz wręczenie nagród podczas Dnia z Marią Pawlikowską-Jasnorzewską.

W tym roku odbyła się X edycja tego konkursu. Napłynęło 398 prac z 22 szkół plastycznych. W kategorii klas młodszych zwyciężyła Dagmara Daleka z klasy III OSSP ze specjalności techniki scenograficzne, a starszych – Martyna Cisińska z klasy III PLP ze specjalności techniki scenograficzne, wyróżnienie zdobyła Maria Prochorec z klasy III OSSP. Do wystawy zakwalifikowały się również: Laura Wesoły, Zuzanna Żyła, Vivien Kryniewska z klasy III OSSP i Ewelina Ochlast z klasy I PLP ze specjalizacji projektowanie ubioru.

Obecny przedstawiciel Jury – prof. Wiesław Łuczaj (UJK Kielce, ASP Warszawa) podkreślił wysoki poziom konkursu. Wydarzenie uświetnił spektakl poetycko-muzyczny przygotowany przez uczniów, który przybliżył wszystkim osobę poetki i sprawił, że całe spotkanie nabrało niezwykle klimatycznego charakteru.

Wszystkie uczennice przygotowywały prace pod kierunkiem nauczycieli Joanny Wrześniewskiej i Beaty Pizoń-Jeziorowskiej. Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Oprac.: J.Wrześniewska i B.Pizoń-Jeziorowska

foto: J.Wrześniewska i B.Pizoń-Jeziorowska

« Powrót do listy