Przejdź do treści strony

WIEDZA TALENT PASJA

28 Jun 2016 r.

Uczniowie III OSSP 7 czerwca br. wzięli udział w konferencji dla opolskiej młodzieży EXPRESS YOURSELF pod hasłem: WIEDZA TALENT PASJA Inicjatorem konferencji było Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki, natomiast organizatorami: OCRG w Opolu, Europe Direct Opole, Politechnika Opolska oraz Oddział ICF Opole.

Młodzież brała udział w warsztatach, które prowadzili przedstawiciele rozmaitych organizacji oraz firm, między innym ukazywano: |”Jak szukać pracy, by ją znaleźć? Czyli osztuce pisania listów motywacyjnych”; „CV i tajnikach rozmów kwalifikacyjnych, Nie samą kasą żyje człowiek…”; „Wolontariat i aktywność społeczna jako pomysł na siebie”, „Do sukcesu nie ma windy, trzeba iść po schodach”, „Czym masz się martwić dziś, pomartw się jutro! Warsztaty z radzenia sobie ze stresem”. Dużym powodzeniem cieszył się warsztat: Jak myślę, jak działam, czyli moja droga do wyboru właściwej roli zawodowej- prowadzony przez Dorotę Trzmielewską, coacha ACC ICF.

Do realizacji konferecji włączył się także Plastyczniak- „Jak Cię widzą… Warsztaty z wystąpień publicznych” prowadziła polonistka naszej szkoły, członkini międzynarodowej organizacji liederów i mówców- Toastmasters International- Agnieszka Zientarska.

Spotkanie było dobrą okazją do zdobycia umiejętności radzenia sobie ze stresem, pisania listów motywacyjnych, większej orientacji i świadomości zjawisk rynku pracy oraz inspiracją do podjęcia decyzji o pracy społecznej, a także okazją do dyskusji z przedstawicielami różnych środowisk.

Oprac.: A. Zientarska

Foto.: Dorota Trzmielewska

« Powrót do listy