Przejdź do treści strony

Warsztaty z PSP nr 5

19 Nov 2018 r.

Można powiedzieć, że drzwi do plastyczniakowych pracowni nie zamykają się tej jesieni. 19 listopada odbyły się warsztaty, na które zaproszeni zostali uczniowie IV A z PSP nr 5 w Opolu. Warsztaty są jednym z elementów całego cyklu zajęć, związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tematyka warsztatów związana była z chorągwiami, flagami i proporcami jako elementami wyrażającymi zbiorową tożsamość. Uczniowie z uwagą wysłuchali mini-wykładu Pani Katarzyny Kubik, omawiającego temat z kilku punktów widzenia, między innymi w powiązaniu z historią sztuki (prace W. Hasiora).

Po przejściu do pracowni uczniowie pod okiem Pań prowadzących warsztaty: Beaty Pizoń-Jeziorowskiej i Joanny Wrześniewskiej z zaangażowaniem podjęli pracę. Z przygotowanych materiałów wykonali piękne chorągwie, które zabrali do swojej szkoły.

Zarówno uczniowie opolskiej „Piątki”, jak i Panie nauczycielki, pod których opieką odbyła się ta wyprawa do Plastyczniaka, byli bardzo zadowoleni z warsztatów. W planach są już następne zajęcia dla uczniów innych opolskich podstawówek.

Oprac.: M.Łuczak

Foto: Joanna Wrześniewska, B.Pizoń-Jeziorowska

« Powrót do listy