Przejdź do treści strony

Warsztaty z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

05 Nov 2018 r.

Dnia 5 listopada 2018 r. gościliśmy klasę VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 im. Gustawa Morcinka w Opolu. Klasa ta brała udział w warsztatach zorganizowanych w pracowni technik scenograficznych.

Opiekę artystyczną sprawowały panie: Joanna Wrześniewska i Beata Pizoń-Jeziorowska.

Tematem warsztatów było 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Szóstoklasiści wykonywali elementy dekoracyjne: biało-czerwone girlandy z bibuły. Choć samo składanie przebiegało według prostego schematu, wymagało dokładności i precyzji , aby wszystkie elementy dało się na końcu połączyć w całość. Uczniowie Plastyczniaka wykonywali bardziej skomplikowane formy plastyczne. Były to 100-centymetrowe kotyliony w barwach narodowych, wykonywane etapami z folii samoprzylepnej, powielone w dużej skali.

Wszystkie wykonane elementy zostaną wykorzystane do dekoracji Mostu Piastowskiego w Opolu. Ta plastyczna oprawa mostu będzie jedną z aktywności, poprzez które uczcimy dzień 11 Listopada, w tym roku tak uroczysty i szczególny. Nasze elementy zawiesimy wspólnie na moście, tworząc dla mieszkańców Opola świąteczny klimat z akcentami bieli i czerwieni.

Warsztaty przyniosły nam nowe doświadczenia, były pełne radości i żywiołowe, doskonaliliśmy też nasze sprawności manualne i komunikacyjne.

Na zakończenie zaprosiliśmy naszych gości do szkolnej Galerii nad Odrą, w której mogli obejrzeć wystawę prac uzdolnionych i wyróżnionych przez Prezydenta Miasta stypendystów z Plastyczniaka. Było to dla nich przeżycie estetyczne i miła odmiana od codzienności szkolnej. Również wizyta w pracowni technik scenograficznych wywołała zaciekawienie, dyskusje i sporo radości.

Oprac.: J. Wrześniewska i B. Pizoń-Jeziorowska

Foto: Joanna Wrześniewska, B.Pizoń-Jeziorowska

« Powrót do listy