Przejdź do treści strony

Warsztaty z Konradem Czernikiem

22 Oct 2021 r.

Nauka w opolskim Plastyczniaku to szansa wszechstronnego rozwoju i rozwijania pasji. Przekonali się o tym uczestnicy warsztatów, zorganizowanych 22 października przez panią Annę Grzesik. Warsztaty poprowadził pan Konrad Czernik, absolwent wrocławskiej ASP, projektant gier komputerowych (m.in. Dying Light 2 dla firmy Techland), obecnie dyrektor artystyczny w dwóch firmach w Warszawie zajmujących się projektowaniem gier: Flying Wild Hog oraz Vile Monarch. Temat warsztatów: „Abstrakcyjne podejście do tworzenia angażującej przestrzeni” brzmiał tajemniczo i nie kojarzył się uczniom z dziedziną tak lubianą przez wielu z nich.

Wiadomość, że warsztaty dotyczyć będą projektowania gier komputerowych zdziwiła i zelektryzowała wielu uczniów:

– Zaskoczyło mnie to, że znałam kilka gier, o których mówił twórca – relacjonuje Natalia Dziuk z I B.

– Podobało mi się już samo to, że jest mowa o grach. Bardzo mnie ciekawią tematy tworzenia i ilustrowania gier – zapewnia Martyna Młodojewska.

– Nigdy wcześniej nie spotkałam się z warsztatami na ten temat – dodaje Aleksandra Wojtala. – Zaskoczyło mnie to, że osobą prowadzącą warsztaty był absolwent naszej szkoły. Osiągnął wielki sukces, pracował przy wielu ważnych projektach.

Ola nie była jedyną osobą, którą zdziwiła ta informacja. Konrad Czernik ukończył opolski Plastyczniak ze specjalizacją z wystawiennictwa, na ASP skończył ceramikę.

Uczestnicy byli bardzo zadowoleni zarówno z warsztatów, podczas których mieli szansę „popróbować” projektowania postaci, jak z poprzedzającej warsztaty prezentacji. Z zainteresowaniem słuchali opowieści o ścieżce zawodowej prowadzącego i o jego pracy.

Twórcze zawody wymagają wszechstronnego wykształcenia. Liczą się konkretne umiejętności, zdolność przełożenia pomysłu na praktykę, a także wyobraźnia, pozwalająca szukać nieszablonowych rozwiązań. Zdobycia takiego wykształcenia nie zagwarantuje żadna szkoła, żadna, najlepsza nawet uczelnia; trzeba jeszcze chcieć się uczyć, umieć podsycać swoje pasje i konsekwentnie rozwijać talenty.

Oprac.: M.Łuczak

Foto: A.Grzesik

« Powrót do listy