Przejdź do treści strony

Warsztaty dla laureatów konkursu KRUS

15 Nov 2021 r.

Zajęcia artystyczne w Plastyczniaku to nie tylko szansa na zdobycie cennych umiejętności, rozwinięcie wyobraźni i wrażliwości, ale i relaks, aktywny wypoczynek i dobra zabawa. Przekonali się o tym ostatnio laureaci XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci 2021, zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (Oddział Regionalny w Opolu).

Laureaci konkursu zostali zaproszeni na warsztaty, a nagrodzone prace zostały wyeksponowane na pierwszym piętrze plastyczniakowego Ogniska. W ramach tego wydarzenia uruchomiono dwie pracownie – uczestnicy warsztatów mogli dzięki temu spróbować swych sił w różnych dziedzinach plastycznych i nauczyć się kilku technik. Zajęcia prowadzili artyści plastycy, pedagodzy opolskiego Plastyczniaka. Warsztaty z podstaw projektowania, przeprowadzone przez panią Annę Grzesik, zakładały wykonanie ekologicznej kartki świątecznej. Uczestnicy warsztatów poznali w trakcie pracy podstawowe etapy procesu projektowania: najpierw tworzyli szkic, wybierając z kilku swoich pomysłów na wykonanie eko-kartki ten najlepszy, potem realizowali projekt z użyciem różnych eko-materiałów: suszu roślinnego, kartonu karbowanego, wełny, lnu, konopi, maty kokosowej i gazet.

Druga część warsztatów odbyła się w pracowni ceramiki pod okiem pani Anny Boruch-Kuńki i pana Krzysztofa Rzepczyńskiego. Uczestnicy warsztatów mieli do wykonania mozaikę, inspirowaną jesiennym pejzażem. W skupieniu układali kompozycje złożone z małych, nieregularnych, barwionych na różne kolory elementów. Po ułożeniu mozaik podkłady, wzmocnione nylonową siatką, zostały z drugiej strony zalane gipsem.

– To kolejna już edycja warsztatów we współpracy z KRUS-em – wyjaśnia pani dyrektor Małgorzata Gałązka. – W zeszłym roku warsztaty nie odbyły się ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, więc tym bardziej cieszymy się tegoroczną edycją konkursu, w ramach której udało się warsztaty zorganizować.

Oprac.: M.Łuczak

« Powrót do listy