Przejdź do treści strony

Warsztaty ceramiczne z PSP 5

28 Feb 2018 r.

28 lutego gośćmi Plastyczniaka byli uczniowie PSP nr 5 w Opolu. Uczniowie klasy IV A uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, które poprowadziły dla nich Panie: Irena Grabowska oraz Maryla Kupczak-Zajadacz. Dzień był wyjątkowo mroźny, to nie powstrzymało jednak czwartoklasistów i ich wychowawczyni, Pani Martyny Radowskiej. Jak sami przyznali, warto było się do Plastyczniaka wybrać.

Temat warsztatów związany był z tegoroczną lekturą czwartoklasistów. „Akademię Pana Kleksa” czytali, omawiali na lekcjach języka polskiego, wybrali się również na spektakl do Teatru Lalki i Aktora. Zajęcia w Plastyczniaku były zamknięciem cyklu zajęć. Uczniowie chętnie podjęli pracę w profesjonalnych pracowniach ceramiki, szybko udzieliła im się artystyczna atmosfera tego miejsca.

W ramach tej wizyty młodzi adepci sztuki obejrzeli również wystawę w Galerii szkoły, przygotowaną z okazji obchodów święta Patrona szkoły, Jana Cybisa. Uczniowie słuchali uważnie krótkiego wykładu, z wielkim zainteresowaniem oglądali wystawione prace. Oby więcej tak miłych gości!

Oprac.: M.Łuczak

Foto: M.Kupczak-Zajadacz

« Powrót do listy