Przejdź do treści strony

Wariacje na temat naczynia stołowego

15 Nov 2014 r.

Agata Patoła, Jan Kowal, Natalia Chudzik, Marianna Krajewska, Alicja Tkaczyk, Nicole Cichoń, Anna Ozimek, Oliwia Desczyk, Iza Weihs, Angelika Dec i Nikola Łopańska z pracowni ceramiki Marii Kupczak-Zajadacz i Beaty Pizoń-Jeziorowskiej prezentują swoje prace na wystawie pokonkursowej w zduńskowolskim ratuszu.

Przypomnijmy, w maju bieżącego roku rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs „Wariacje na temat naczynia stołowego”, którego organizatorem było Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli. I wówczas dotarła do nas miła wiadomość, że główną laureatką została Agata Patoła za pracę „Kubuś Puchatek”, według Jury: „za dużą kulturę wykorzystania środków plastycznych i wrażliwość wykonania”. A jedno z trzech wyróżnień otrzymała Nikola Łopańska za pracę „Wsadzone”, za „pomysł i dowcip w interpretacji tematu”.

Jury w składzie:
• dr Bożena Sacharczuk/Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
• ad. Bogdan Wajberg/Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
• mgr Tomasz Niedziółka/Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu;
doceniło w pracach: kulturę wykorzystania środków plastycznych, wrażliwości wykonania, wartości przesłania od pierwotności gestu do współczesnej formy wyrazu. W konkursie wzięli udział uczniowie z liceów plastycznych z Częstochowy, Koszalina, Kielc, Zduńskiej Woli i Opola.

7 listopada, w Zduńskowolskim Centrum Integracji (ratusz), odbył się uroczysty wernisaż z udziałem władz miasta, dyrekcji liceum, laureatów konkursu, nauczycieli i uczniów. Ekspozycję można oglądać do 21 listopada 2014.

oprac. Maria Kupczak-Zajadacz

foto: Beata Pizoń-Jeziorowska

« Powrót do listy