Przejdź do treści strony

W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

25 Nov 2015 r.

Nasze uczennice po raz pierwszy

w

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

 

Od 7 do 18 września 2015 roku odbywał się w Orońsku III Ogólnopolski Plener Rzeźby: KAMIEŃ – DREWNO – CERAMIKA. Organizatorem Pleneru był Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu, a patronat nad nim objęło Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

LUDZIE, KONIE, STEP I HISTORIA. Spotkanie z twórczością J. Brandta to temat tegorocznego pleneru rzeźbiarskiego. Szczególnie uzdolniona artystycznie młodzież, wybrana z kilku szkół z terenu Polski, pod nadzorem doświadczonych nauczycieli rzeźby i technik rzeźbiarskich, realizowała swoje formy rzeźbiarskie wykorzystując do tego kamień, drewno lub glinę ceramiczną. Z naszej szkoły zostały wybrane:  Natalia Hudzik, Alicja Tkaczyk z klasy III PLP. Wyjątkowość tego pleneru polegała na  możliwości pracy w dawnej klasycznej technice. Swoje prace mogły realizować  w kamieniu. W przypadku Natalii i Ali pierwszy raz w życiu. Na plenerze miały możliwość skonfrontowania się z innymi zdolnymi uczniami i uczennicami. Dodatkowo trafiły na grupę studentów co było wartością dodaną całego spotkania. Dziewczyny wróciły obolałe od kucia w kamieniu ale bardzo zadowolone. Mam nadzieję że, współpraca z Centrum Rzeźby Polskiej oraz “Plastykiem” z Radomia i naszą szkołą będzie trwała w następnych latach.

Oprac.: R. Suchiński

Foto.: R. Suchiński

« Powrót do listy