Przejdź do treści strony

Uczniowski dizajn w Dobrotece

01 Jun 2016 r.

W Dobrotece w Dobrodzieniu odbył się finisaż (12.05.2016)  wystawy prac uczniów z pracowni ceramiki Marii Kupczak-Zajadacz i Beaty Pizoń-Jeziorowskiej oraz pracowni snycerstwa Bogusława Skibińskiego i Anny Boruch-Kuńka. Prezentacje prac w Dobrotece stały się już tradycją. Kolejny raz uczniowie chwalą się swoimi realizacjami!

Obecnie – inspiracje naturą; odlane w porcelanowej materii elementy drewna, bambusa, kwiatów i warzyw – w kształcie czajniczków, cukiernic i filiżanek. Wyżłobione w drewnie misy - zmyślnie dopełnione czareczkami i pojemnikami z ceramiki. Różnokształtne lampy, zainspirowane folklorem oraz zwierzątka - mobile, zsyntetyzowane w kształcie, drewniane, prezentują kolejne interesujące rozwiązania…

Prace uczniów znalazły uznanie w oczach odwiedzających Dobrotekę i dyrektora kreatywnego, artysty plastyka Jana Cegiełki. Jego dotychczasowe działania zaowocowały współpracą z uczelniami artystycznymi, centrami dizajnerskimi i Plastyczniakiem, co mogliśmy prześledzić w przygotowanej dla nas prezentacji. Uczniowie III PLP oraz reprezentujący szkołę dyrektor Daniel Szopiński i Maria Kupczak-Zajadacz, poznali nowoczesne propozycje „Apartamentu Przyszłości”, przestrzenne realizacje młodych projektantów do konkursu „Spełnij dziecięce marzenia” oraz testowali fotel dyplomantki ASP i zjeżdżalnię – hit Dobroteki. Dziękujemy!

Oprac. M. Kupczak-Zajadacz

Foto.:

« Powrót do listy