Przejdź do treści strony

Toskania 2015

22 Jun 2015 r.

Kończący się rok szkolny obfitował w plenery, w tym aż dwa toskańskie! Wernisaż podsumowujący jesienny wyjazd miał miejsce 20 listopada 2014, a na zakończenie roku szkolnego czeka nas kolejna dawka włoskich klimatów: nie tylko wernisaż po wiosennej edycji pleneru, ale też mały jubileusz - to już 10 razy odwiedziliśmy (nie zawsze) słoneczną Toskanię.

Ostatni wyjazd miał miejsce na przełomie kwietnia i maja, jak zwykle wiózł nas autokar z Almaturu. Tym razem po całodziennej jeździe zatrzymaliśmy się na nocleg pod Padwą. Po włoskim śniadaniu (kawa i rogalik+ sucharek) pojechaliśmy w stronę Tenuty Quarraty zatrzymując się po drodze w pełnej palladiańskiej architektury Vicenzie oraz uroczej  Mantui. W kolejnych dniach przeplatały się wycieczki (Florencja, Lucca, Pietrasanta ) oraz plenery malarskie (San Gimigniano, Volterre, Pecciola), a także  (po raz pierwszy!) plener fotograficzny nad morzem (Viareggio). W drodze powrotnej – jak zwykle – zwiedzaliśmy Wenecję, która już przygotowywała się na tegoroczne Biennale.

Mimo, że podczas pobytu było raczej chłodno, ciepło wspominamy czas spędzony na gościnnej toskańskiej ziemi i gorąco zapraszamy na wernisaż 26.06.2016 „w samo południe”!

Oprac.: M. Bitka

Foto.: E. Piórkowska, B. Szwajkowka-Krazue

« Powrót do listy