Przejdź do treści strony

Targi Edukacyjne 2019

06 Mar 2019 r.

5 i 6 marca 2019 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbyły się Targi Edukacyjne. W przygotowanie stoiska naszej szkoły zaangażowało się wiele osób. Nauczyciele przygotowali materiały promocyjne (p. Monika Nowojska) oraz elementy ekspozycji, potem wraz z pracownikami administracyjnymi zaaranżowali stoisko – nad skoordynowaniem działań czuwał p. Daniel Szopiński. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas II i III PLP pod przewodnictwem Samorządu Szkolnego, którzy wraz z nauczycielami pełnili kilkugodzinny dyżur na stoisku.

Uczennice klasy III PLP (specjalizacja: stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku) prezentowały kostiumy zaprojektowane i własnoręcznie wykonane w pracowni szkolnej pod kierunkiem nauczycieli Joanny Wrześniewskiej i Beaty Pizoń-Jeziorowskiej. Do stworzenia stylizacji zainspirowała uczniów twórczość Gustawa Klimta, Andy’ego Warhola, Pierra Bonnarda i Edgara Degasa. Bogactwo środków wyrazu artystycznego stanowiło dla uczniów nie tylko inspirację, ale również „paletę”: kolor, plamę barwną, fakturę, malarskość. Środki te w swoich stylizacjach uczniowie przetwarzali w sposób kreatywny i nowatorski. Najważniejszym walorem tych prac jest „plastyka” – dobór środków wyrazu i twórcza zabawa przetwarzaniem elementów uznanych już za „klasyczne” np.: twarz Marlin Monroe Warhola, ulotność tancerek Degasa, czy dekoracyjno-ekspresjonistyczne elementy obrazów Klimta. Pokaz został przyjęty przez uczestników opolskich Targów Edukacyjnych z dużym zainteresowaniem. Trzeba przyznać, że stanowił naprawdę wartościowy i oryginalny sposób promocji szkoły.

Z kolei uczniowie II PLP, pod przewodnictwem pań: Anny Grzesik, Marii Bitki i Joanny Preuhs, zaangażowali się w przeprowadzenie warsztatów plastycznych dla uczestników targów. Z pracowni malarskiej zostały przewiezione prace uczniów, wykonywane przez nich w ramach projektu lekcyjnego. Uczniowie II PLP kończyli swe prace podczas targów, dając zwiedzającym możliwość obserwowania procesu twórczego. Te działania również spotkały się z dużym zainteresowaniem odbiorców.

Oprac.: J. Wrześniewska i B. Pizoń-Jeziorowska, M. Łuczak

Foto: D.Szopiński

« Powrót do listy