Przejdź do treści strony

Targi edukacyjne 2017

10 May 2017 r.

W dniach 09-10 maja 2017 r w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym odbyła się czwarta edycja Targów Edukacyjnych. Targi są miejscem prezentacji szerokiej oferty edukacyjnej na różnych poziomach nauczania (szkoły publiczne, społeczne i prywatne, policealne oraz uczelnie wyższe). Oferta skierowana jest również do dyrektorów szkół, nauczycieli oraz pracowników placówek edukacyjnych. Zgromadzenie w jednym miejscu tylu wystawców umożliwiło młodym ludziom poznanie i porównanie oferty wielu szkół. W tym roku swoją ofertę przedstawiło ponad 50 wystawców z Opola i regionu.

Na naszym stoisku odwiedzający targi mogli obejrzeć realizacje dyplomowe z projektowania graficznego, snycerstwa (meble), ceramikę i rzeźbę. Gospodarzami stoiska opolskiego Plastyczniaka byli uczniowie klasy I PLP. Udzielali wyczerpujących informacji o szkole, kierunkach kształcenia i egzaminach wstępnych. Kolportowali także ulotki reklamowe, kartki z reprodukcjami prac naszych uczniów, „wlepki” oraz inne gadżety reklamowe. Dodatkowo w przestrzeni „Open Space” uczniowie uczestniczyli w warsztatach rysunkowych pod kierunkiem nauczycieli Jolanty Goleni-Mikusz i Zbigniewa Natkańca, zapraszając do nich odwiedzających targi. W drugim dniu wybrani uczniowie klasy II PLP przeprowadzili pod kierunkiem nauczyciela Bronisława Bolka warsztaty graficzne p.t.: „Monotypia”.

Podczas targów uczniowie mieli możliwość uczestniczyć także w prezentacjach szkół na scenie, pokazach, występach wokalnych i tanecznych oraz grach i konkursach.

Oprac.: D.Szopiński

« Powrót do listy