Przejdź do treści strony

Szkolny etap Przeglądu Plastycznego

15 Jan 2016 r.

Wewnątrzszkolny przegląd prac z rysunku, malarstwa i rzeźby, w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego w Zakopanym. Ogólnopolski przegląd prac plastycznych odbywa się w systemie trzyetapowym:

  1. I tap szkolny
  2. II etap makroregionalny
  3. III etap ogólnopolski

I etap już za nami. W dniu 5 stycznia 2016r. uczniowie  naszej szkoły zaprezentowali swoje prace, które zostały zrealizowane w pracowniach artystycznych. Przede wszystkim mieliśmy możliwość oglądania realizacji martwych natur w kolorze,  studia postaci i szkiców rysunkowych. Zapoznaliśmy się również z realizacjami przestrzennymi z rzeźby, m.in. studium głowy i studium postaci. Wewnątrzszkolny przegląd służy przede wszystkim wytypowaniu utalentowanej młodzieży, która będzie reprezentowała naszą szkołę na tle kraju, ale również ma na celu dokonanie oceny poziomu kształcenia w przedmiotach artystycznych. Każdy z uczniów miał możliwość porównania się z rówieśnikami i refleksji co do dalszej pracy.

Do drugiego etapu w poszczególnych kategoriach, komisja zakwalifikowała następujących uczniów:

RYSUNEK

  1. Agata Patoła – rysunek + malarstwo (kl. III PLP)
  2. Jan Kowal – rysunek + malarstwo (kl. III PLP) – rezerwa

MALARSTWO

  1. Martyna Pińkowska – malarstwo + rysunek (kl. III PLP)
  2. Rachela Fiech – malarstwo + rysunek (kl. III PLP) – rezerwa

RZEŹBA

  1. Natalia Hudzik – rzeźba + rysunek (kl. III PLP)
  2. Marta Mołdawa– rzeźba + rysunek (kl. III PLP) – rezerwa

II etap przed nami. Odbędzie się  on w  Zespole Szkół Plastycznych w  Zakopane,  8 – 9 kwietnia. Wszystkoistki finalistom serdecznie gratulujemy. Będziemy mocno trzymać za Was kciuki przy kolejnym etapie.

Oprac.: M. Futkowska

Foto.: D. Szopiński

« Powrót do listy