Przejdź do treści strony

Świąteczne ozdoby na opolski jarmark

18 Dec 2015 r.

Grupa uczennic z klasy II PLP  pod opieką pani Joanny Wrześniewskiej wykonała w ramach przedmiotu Zespołowy Projekt Artystyczny ozdoby bożonarodzeniowe do 30 domków tegorocznego jarmarku świątecznego na opolskim rynku.

Jarmark trwa od 5 grudnia do 22 grudnia, ale realizacja ozdób zaczęła się wcześniej w pracowni szkolnej. Uczennice podczas zajęć lekcyjnych wykonały kosztorys, zajęły się stworzeniem koncepcji projektu i realizacją. Wszystkie działania wymagały wieloetapowych przygotowań: układania harmonogramów pracy, planowania budżetu, poszukiwania sojuszników w realizacji projektu, dyskutowania, dzielenia się rolami.

Projekt realizowany był we współpracy z Urzędem Miasta Opola i Biurem Promocji. W ustaleniach dotyczących dofinansowania materiałów pomagała Pani Alicja Sajewicz z Biura Promocji. Uczennice dzięki takim działaniom przygotowują się do zespołowych działań twórczych w zakresie kształtowania przestrzeni publicznej, do samodzielnych działań projektowych, przy wykorzystaniu odpowiednich materiałów i technologii oraz w oparciu o pracę zespołową.

Podczas realizacji zdobywały umiejętności poprzez doświadczenia koncepcyjne i wykonawcze. Uzyskana wiedza i doświadczenie z pewnością wzbogaciły warsztat pracy uczennic.

W realizacji projektu brały udział uczennice: Patrycja Sokólska, Maria Nolepa, Urszula Kusy, Oktawia Dziedzic, Wiktoria Cichoń, Agnieszka Berest, Sonia Szydłowska.

Oprac.: J. Wrześniewska

Foto.: J. Wrześniewska

« Powrót do listy