Przejdź do treści strony

Sukces Marii Zmarzły!

01 Jun 2016 r.

Maria Zmarzły z III OSSP laureatką II nagrody IV Międzynarodowego Biennale Miniatur „w 1050 rocznicę chrztu Polski”. Prace powstały pod opieką pani Marii Kupczak-Zajadacz w pracowni rzeźby.

Z pośród 1561 prac z 30 szkół plastycznych z Białorusi, Rumunii, Tajwanu(Republika Chińska), Ukrainy, Meksyku i Polski międzynarodowe Jury wybrało prace Marii Zmarzły do II nagrody! Jury doceniło oryginalność i poprawność kompozycji i koncepcji autorskiej oraz adekwatne do tematu prac wykorzystanie środków.

Maria o pracy: „Interesuję się tworzeniem wszystkiego co duże, pomniejszając w skali. Od najmłodszych lat lubiłam lepić różnymi technikami miniaturowe przedmioty; ludzi, zwierzęta. Dlatego postanowiłam wziąć udział w konkursie IV Międzynarodowe Biennale Miniatur - miniatury o wymiarach 20x20 cm w technice rzeźby, malarstwa lub tkaniny. Zachęcającym dla mnie, sugestywnym tematem tegorocznego konkursu była 1050 rocznica chrztu Polski. Przy tworzeniu pracy wykorzystałam nowoczesną technikę gorącego plastiku, który jest tworzywem w drukarkach 3D. Na konkurs zostały wysłane moje trzy prace przedstawiające jedno z najważniejszych wydarzeń Polski w różnych zobrazowaniach.”

Biennale zostało zorganizowane przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Prywatną Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych we Włocławku,  pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem było poznanie historii Polski i wzbogacenie wiedzy o wydarzeniach X-XI wieku w Europie.

Oprac. Maria Kupczak-Zajadacz

Foto.:

« Powrót do listy