Przejdź do treści strony

Stypendia Prezydenta Miasta

15 Oct 2018 r.

Stypendia to dla młodych ludzi sygnał, że to, czym zajmują się pod okiem pedagogów, jest ważne. Że warto wytrwale pracować, rozwijając talenty i budząc pasję. 15 października stypendia Prezydenta Miasta Opola otrzymało dwanaście osób ze szkół artystycznych Opola.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w Galerii opolskiego Plastyczniaka. Towarzyszyła jej wystawa prac plastycznych wyróżnionych uczniów; uczniowie szkoły muzycznej uświetnili ją wykonaniem kilku utworów muzyki klasycznej. Wręczenia stypendiów dokonał Pan Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta, podkreślając, że są one nie tylko wyrazem wsparcia udzielanego zdolnym dzieciom i młodzieży, lecz także inwestycją w naszą wspólną przyszłość. Widownię niewielkiej Galerii wypełniali młodsi uczniowie Plastyczniaka, dla których praca starszych kolegów jest inspiracją, wzruszeni rodzice stypendystów oraz ich nauczyciele, którzy poprowadzili młodzież do sukcesu.

Stypendia otrzymało sześć uczennic Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego: Martyna Cisińska, Maria Zmarzły, Julia Szymczykowska, Dagmara Daleka, Maria Prochorec oraz Agnieszka Jarosz.

– Zajmuję się animacją. Rozwijanie tej pasji wymaga nakładu finansowego – tłumaczy Agnieszka Jarosz. – Programy do animacji poklatkowej, monitor graficzny, materiały do animacji lalkowej, dobry aparat fotograficzny i wyjazdy na warsztaty sporo kosztują. Dzięki stypendium będę mogła planować dalsze działania, rozwijać się swobodniej. Poza tym wyróżnienie dodaje mi wiary we własne siły i jest motywacją do dalszej pracy.

– Zakup narzędzi malarskich to także nie lada wydatek. Jeszcze większych nakładów finansowych wymagają wyjazdy do muzeów całej Polski, a nawet Europy, które są tak potrzebne na tej drodze artystycznego samodoskonalenia – dodaje Martyna Cisińska.

– Pan Prezydent podkreślił, że pieniądze to nie wszystko. Możemy być bogaci, ale to nie znaczy, że będziemy szczęśliwi. Szczęście leży w naszych rękach, zależy od tego, czy będziemy chcieli się dalej rozwijać, czy nie spoczniemy na laurach – zauważają Maria Zmarzły i Julia Szymczykowska. – My na pewno postaramy się dobrze wykorzystać to stypendium.

STYPENDYSTKI I ICH MISTRZYNIE:

Martyna Cisińska – ucz. kl. IV PLP, naucz. Joanna Preuhs
Julia Szymczykowska – ucz. kl. VI OSSP, naucz. Małgorzata Futkowska
Maria Zmarzły – ucz. kl. VI OSSP, naucz. Małgorzata Futkowska, Irena Grabowska
Dagmara Daleka – ucz. kl. IV OSSP, naucz. Joanna Wrześniewska, Beata Pizoń-Jeziorowska
Maria Prochorec – ucz. kl. IV OSSP, naucz. Bożena Szwajkowska-Krauze
Agnieszka Jarosz – ucz. kl. III OSSP, naucz. Bożena Szwajkowska-Krauze

Foto: D.Szopiński

« Powrót do listy