Przejdź do treści strony

Stan Wojenny 2.0

16 Dec 2016 r.

W rocznicę ogłoszenia Stanu Wojennego,  czyli 13 grudnia w Opolu odbyła się miejska gra terenowa Stan Wojenny 2.0.  Grę zorganizował opolski hufie harcerzy. Sponsorem imprezy było Radio Opole.  Celem gry było odnaleźć 12 lokacji umiejscowionych na terenie miasta z zadaniami do  wykonania. Poziom i rodzaj zadań był  różnorodny, aby je rozwiązać należało mieć nie małą wiedzę historyczną jak  i umiejętności manualne.  Zniszczenie plakatów informujących o wprowadzeniu Stanu Wojennego,  znalezienie adwokata broniącego opozycjonistów, unikanie patrolów milicji to tylko część z atrakcji. Celem gry było poznanie realiów wojny polsko-jaruzelskiej oraz przekazanie transportu pieniędzy pozyskiwanych po rozwiązaniu każdego z zadań skarbnikowi solidarności.  Miejsce ukrycia skarbnika  dla graczy stało się jasne po rozwiązaniu szyfru. Stało się to możliwe po wykonaniu wszystkich zadań. Na zwycięskie drużyny czekały nagrody rzeczowe.  Zespół naszej szkoły w składzie: Anita Laskowska, Marta Krokosz, Barbara Murgrabia, Dagmara Rabenda, Tomasz Konik i Jakub Pańków uzyskała II miejsce. Opiekunem grupy był p. Oskar Bąk, nauczyciel historii. Po ogłoszeniu wyników uczestnicy otrzymali pendrivy, podkoszulki, plakietki odblaskowe oraz książki. Zwieńczeniem imprezy była projekcja filmu fabularnego „80 milionów” którego fabuła powstała na kanwie ukrycia pieniędzy wrocławskiej solidarności przed milicją i UB.

Jako bonus, podczas gry dziennikarz Radia Opola wykonał fotografie na których znalazła się nasza drużyna. Poniżaj link do strony radia gdzie są zdjęcia.  My to 7 i 8 fotografia.

Więcej...

Oprac. Oskar Bąk.

« Powrót do listy