Przejdź do treści strony

Spotkanie z Martą Prus

09 Oct 2018 r.

Osobiste, głębokie spotkania z filmem, malarstwem, rzeźbą, literaturą, muzyką i teatrem są nieodzownym elementem kształcenia młodych artystów. Podczas spotkania z uczniami opolskiego Plastyczniaka podkreślała to Marta Prus, twórczyni jednego z najbardziej interesujących dokumentów pełnometrażowych ostatniego roku.

W spotkaniu z reżyserką, której film został już doceniony na kilku międzynarodowych festiwalach, uczestniczyły klasy maturalne, przygotowujące się do dyplomu. Tematem spotkania była praca nad filmem pt. „Over the limit”, opowiadającym o cenie sukcesu, jaką musi ponieść bohaterka filmu, młoda rosyjska gimnastyczka.

W rozmowie z młodzieżą Marta Prus podkreślała znaczenie pasji i zaangażowania w twórczej pracy. Gorąco polecała młodym ludziom czytanie książek i oglądanie dobrych filmów jako sposób budowania własnego światopoglądu. Zachęcała do twórczych poszukiwań, interesowania się światem. W drugiej części spotkania maturzyści mogli skonsultować z gościem swoje filmowe miniatury, które wykonują w tym roku w ramach pracy dyplomowej.

Opolska jesień obfituje w wydarzenia artystyczne, w których chcą brać udział uczniowie Plastyczniaka. Spotkanie z Martą Prus, poprowadzone przez Agnieszkę Zientarską, odbyło się 9 października, a 10 października uczniowie uczestniczyli w projekcji jej filmu, który w kinie „Meduza” był wyświetlany w ramach 16. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy.

Oprac.: M.Łuczak

Foto: M.Bitka

« Powrót do listy