Przejdź do treści strony

Spotkanie z Anią Grzesik

07 Nov 2014 r.

W ostatni czwartek października uczniowie klas maturalnych naszej szkoły mieli znakomitą okazję,  aby „podglądnąć” wizję swojej  przyszłości zawodowej – jeśli zechcą wiązać ją z jakże modnym „diznajnem”. Otóż odwiedziła nas absolwentka  naszej szkoły, Anna Grzesik, projektantka, architektka wnętrz, dizajnerka, freelancerka…  w skrócie - artystka i businesswoman. Przedstawiła swoja drogę naukową i artystyczną, kolejne stopnie wtajemniczenia w alchemię dzisiejszych (i jutrzejszych) potrzeb tego rynku pracy.

Ania opowiedziała jak wyglądał jej dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (którą kończyła z wyróżnieniem!). Czas studiów w Korei Południowej bogato zilustrowała zdjęciami, pokazała jak Koreańczycy czerpią  inspiracje z miejsc, gdzie tradycja zderza się z nowoczesnością. Dowiedzieliśmy się  też jaki wpływ na jej twórczość wywarła podróż do Australii, tygla kultur i trzonu ekologicznego projektowania.

Ania w Polsce odbyła staż  w prestiżowej pracowni Macieja Zienia –Zień Home. Otrzymała także liczne wyróżnienia oraz nagrody min. za autorskie projekty mebli.

Każdy etap swojej drogi artystycznej przedstawiła też praktycznie, niejako „od kuchni” obalając funkcjonujące mity, przestrzegając przed łatwizną i uproszczeniami, jednocześnie pokazując, że drzwi nie tylko Europy, ale i artystycznego świata innych kontynentów, szeroko otwierają się dla Polaków zdolnych, ambitnych, kreatywnych i odważnych – czyli absolwentów opolskiego PLASTYCZNIAKA!

Oprac.: Maria Bitka

« Powrót do listy