Przejdź do treści strony

Spektakl II OSSP z okazji Dnia Dziecka

16 Jul 2015 r.

Dnia  1 czerwca 2015 roku uczniowie drugiej klasy OSSP zaprosili przedszkolaków z Publicznego Przedszkole nr 3 im. J. Brzechwy w Opolu do szkolnej Galerii nad Odrą na przedstawienie pod tytułem "Indiańska legenda o Stworzeniu człowieka". Przygotowanie spektaklu trwało intensywnie przez cały rok szkolny, a wszystko odbywały się pod okiem wychowawczyni pani Agnieszki Zientarskiej. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko dobrą znajomością teatru, dramatu, poezji, ale też dyscypliną i przede wszystkim pomysłowością. Przydały się również zdolności techniczne – jednym  z efektów specjalnych było niezwykłe odtworzenie klimatu indiańskiego dzięki światłu i muzyce. Wcześniej uczniowie podzielili się na grupy: aktorską, multimedialną, kostiumową, scenograficzną oraz techniczną. Każda z nich spotykała się raz w tygodniu, by pracować nad przedstawieniem.

Aktorzy pokazali bardzo klasyczną inscenizację, opartą na sile interpretacji wypowiadanego słowa, wywołali wszystkie emocje, dzięki dobrej grze aktorskiej.  Siłą spektaklu nie byli tylko aktorzy, ale i uczniowie zajmujący się scenerią, którzy stworzyli samodzielnie maski oraz rekwizyty nawiązujące do indiańskiej kultury.  Scenografia spektaklu wprawiała w zachwyt – sprawiała wrażenie obrazu miejsca zamieszkania pradawnych Indian, na którym oglądamy co jakiś czas inną przestrzeń. Zmiany na scenie rozgrywały się w płynnym, zaskakującym tempie.

Oprócz przedstawienia, gimnazjaliści przygotowali dla miłych gości zabawy i artystyczne zadanie. Przedszkolaki miały możliwość pokolorowania maski zwierzęcia (wykonane wcześniej przez uczniów)  przy wykorzystaniu kredek. Na pamiątkę spotkania maluchy mogły zatrzymać maski oraz poczęstowane były słodkościami. Po wspomnianych zajęciach i drobnym poczęstunku dzieci zagrały z klasą w przygotowane gry takie jakie głuchy telefon oraz inne harcerskie, a później pożegnały się ze starszymi przyjaciółmi.

Oprac.: Maria Zmarzły

Foto.: Jagoda Szerement

« Powrót do listy