Przejdź do treści strony

Ślubowanie. Wręczenie Stypendiów Prezydenta Miasta Opola

20 Oct 2014 r.

14 października w Galerii nad Odrą odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezydenta Miasta Opola. Sylwetki wyróżnionych uczniów Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego oraz Państwowej Szkoły Muzycznej zostały zaprezentowane w kilku słowach przez ich szkolnych kolegów. Mieliśmy również niewątpliwą przyjemność usłyszeć fragmenty klasycznych utworów w wykonaniu stypendystów szkoły muzycznej oraz obejrzeć filmy przygotowane przez Wiktorię Balawender i Piotra Dziurona z klasy IV PLP oraz Justynę Wełk z VI OSSP. Swoją obecnością zaszczycili nas panowie Mieczysław Gąsiorek i Marian Szczerba.

 

Wiktoria Balawender – jest uczennicą klasy maturalnej, dała się poznać jako dziewczyna ambitna i podchodząca do nauki z pasją. Każde zadanie traktuje poważnie, z równym zaangażowaniem. Na płaszczyźnie rysunku i malarstwa zdobyła wiele nagród, między innymi nagrodę w ogólnopolskim konkursie „Inspirowane wsią”, wyróżnienie w międzynarodowym konkursie plastycznym „Pamiętajcie o ogrodach”. Zakwalifikowała się do pierwszego etapu Ogólnopolskiego Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach. Zarówno w rysunku, jak i w malarstwie uczennica poszukuje wciąż nowych rozwiązań . Swą postawą kształtuje siebie i środowisko rówieśników, praca z nią jest ogromna przyjemnością a jej rozwój widać w każdym kolejnym wykonanym zadaniu.

Piotr Dziuron – podobnie jak Wiktoria, uczeń klasy maturalnej. Jego wkład we własny rozwój jest ogromny, prace z zakresu rysunku i malarstwa wykonuje z dużą radością a przy tym pokorą. Wielokrotnie nagradzany: nagroda w ogólnopolskim konkursie „Inspirowane wsią”, III nagroda w kategorii malarstwa w Międzynarodowym Konkursie „Pamiętajcie o ogrodach”, Zakwalifikował się do pierwszego etapu Ogólnopolskiego Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach. W rysunku pokazuje charakter i ekspresję, jaka w nim drzemie, ilustruje świat własnych emocji, cechuje go niezwykła kreatywność.

Justyna Wełk – kontynuuje naukę w Naszej szkole już szósty rok, od początku swojej szkolnej kariery należy do uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce. Justyna ma wyjątkowo otwartą osobowość, potrafi oczarować życzliwością i radością życia. W każdej dziedzinie jest zdolna osiągnąć sukces. Szczególnie bliska jest jej rzeźba, posiada ogromny talent w tej dziedzinie. W pracy szybka, precyzyjna, niemal intuicyjnie trafia idealnie w punkt. Udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Katowicach  okazał się dla niej sukcesem, który wzmocniła udziałem w Ogólnopolskim Przeglądzie Plastycznym w Dłużewie, gdzie wywalczyła Indeks Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.


Uhonorowanie stypendystów nie było jednak jedynym ważnym wydarzeniem tego dnia. Drugą częścią uroczystości było ślubowanie, po którym uczniowie klas I PLP oraz I OSSP oficjalnie stali się – jak to pięknie ujęła ich starsza koleżanka Ewelina Smoleń - częścią szkolnej rodziny. Z tej okazji przygotowali wspaniały poczęstunek dla gości i zgodnie z tradycją zasadzili przed budynkiem Ogniska Plastycznego swoje klasowe drzewka. Najmłodsi uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią panią Anną Małczyńską przygotowali niespodziankę – prezentację pokazującą ich dotychczasowe wspólne chwile.

Stypendystom gratulujemy, a pierwszaków oficjalnie witamy w Plastyczniaku!

Foto.: D. Szopiński

« Powrót do listy