Przejdź do treści strony

ŚDM w Plastyczniaku

21 Jul 2016 r.

Nasza szkoła  aktywnie włączyła się w Światowe Dni Młodzieży. W czwartek 21 lipca, w ramach przeżywanych Dni w Diecezjach stała się jedną z propozycji na mapie miejskiej gry, podczas której uczestnicy odwiedzali różne ciekawe miejsca miasta Opola. Goście z zagranicy wraz z naszymi rodzimymi wolontariuszami zajrzeli do budynku naszej szkoły, zwiedzali  wystawę pokonkursową pt „Mosty”, podziwiali prace naszych uczniów, zwiedzali poszczególne pracownie a nawet wykazali się kreatywnością malując pod okiem Pani Ireny Grabowskiej na płytkach ceramicznych, które zostaną wypalone w trybie ekspresowym i podarowane niezwykłym ich autorom. Szkołę odwiedzili m.in. młodzi uczestnicy ŚDM z Włoch, Niemiec, Libanu, Czech, Ukrainy i Brazylii.

oprac.: ks. Zbyszek

« Powrót do listy