Przejdź do treści strony

Salon jesienny 2012

18 Nov 2012 r.

Kolejna odsłona Salonu Jesiennego za nami (25.10-18.11.2012 r.).  W tej interdyscyplinarnej wystawie, wzięło udział 43 artystów związanych z opolskim środowiskiem, wśród których byli również nauczyciele naszej szkoły m.in. Zbigniew Natkaniec, Bolesław Polnar, Bożena Szwajkowska-Krauze, Maria Kupczak Zajadacz, Andrzej Sznejweis, Joanna Preuhs i Małgorzata Futkowska. Korzenie tej prestiżowej imprezy, która od wielu lat ma miejsce w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu, sięgają przełomu lat 50 i 60.  Salon Jesienny jest wystawą konkursową. Prace oceniane były przez niezależną komisję spoza Opola, w skład której wchodzili profesorowie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W tym roku komisja przyznała następujące nagrody: Grand Prix, Marszałka Województwa Opolskiego, otrzymał Bartek Posacki (absolwent naszej szkoły), nagrodę Prezydenta Miasta Opola - Józef Chyży (absolwent naszej szkoły), nagrodę ZPAP - Jerzy Beski, nagrodę Galerii AUTOR - Bolesław Polnar, natomiast wyróżnienie Galerii Sztuki Współczesnej - Zbigniew Natkaniec. Gratulujemy. Kuratorkami wystawy były Joanna Preuhs i Małgorzata Futkowska.

oprac. P.Kucik

foto: P.Kucik

« Powrót do listy