Przejdź do treści strony

Rzeźby uczniów „Plastyczniaka” na Politechnice 2012

15 Jun 2012 r.

Obrazowanie” - wystawa prac uczniów opolskiego „Plastyczniaka” z pracowni rzeźby pod kierunkiem artysty rzeźbiarza i nauczyciela Roberta Suchińskiego.

„Pomysł wystawy kiełkował we mnie od kilku miesięcy. Zdałem sobie sprawę, że kończę trzyletni cykl pracy z moimi uczniami i chciałbym się z nimi pożegnać, a jednocześnie „pokazać ich światu”. Gdy mój przyjaciel, znany opolski fotografik Sławoj Dubiel, pokazał mi to miejsce, byłem pewien, że właśnie tu będzie nasza wystawa. To piękne i trudne miejsce będzie wyzwaniem dla moich uczniów i dla mnie, a jednocześnie ta przestrzeń pozwoli zaprezentować wszystkie walory ich prac. Tytuł wystawy to jeden z ostatnich tematów w klasie trzeciej liceum, w którym to uczniowie mieli przenieść do świata przestrzeni znane z historii sztuki obrazy. Do tego projektu dołączyła klasa piąta z tematami: jak się rzeczy mają, wrzenie, gady i płazy oraz w krzywym zwierciadle.

Mam nadzieję, że ta wystawa zapoczątkuje udaną współpracę „Plastyczniaka” i opolskiej Politechniki i przyniesie dużo wrażeń oglądającym.”

nauczyciel prowadzący
Robert Suchiński

« Powrót do listy